Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
Odzyskaj hasło       Przypomnij login       Zarejestruj

Inne z Extreme/Lotnicze

7036 wyświetleń
5781 wyświetleń

Ulica

WypadkiInneHistoriaSondaKulturaNaturaLubię to LesznoZdrowieRekreacjaPolityka i SamorządnośćTeatr - kabaret - widowiskaŚwiąteczneZ lotu ptakaPożary, StrażPolicja, NiebezpieczeństwoDrogi, inwestycje, biznesWojsko, BezpieczeństwoWOŚPEpidemiaPowodzie, susze, śnieg, wichury, szkody, awarieFestyny, PrzemarszeLeszczyniacy 100-LeciaPomagamy UkrainieZgromadzenia, Manifestacje, ProtestyReligia, Kościół

Taniec

JumpstyleGrupyCheerleaderkiMażoretkiBreak dance/Hip hopNaukaBaletTowarzyskiBale i zabawy

Extreme

ParkourBungeeRekordyFreerunPark linowyInneLandkitingSpadochroniarzeParalotnieMorsyNurkowanieSkateplazaLotnicze

Audycje

RadioPromocja i reklamaPoradnikiFilmChef vs SzefSpotkania w RatuszowejTelewizja, Blogi

Motoryzacja

QuadyMotocykleSamochody4x4KolejTraktory i maszyny

Szkoła

PrzedszkoleCodzienność:)Twórcze odlotyZjazdy i wspomnieniaInauguracje, Absolutoria, OtwarciaStudniówki, Połowinki, Zabawy absolwentówWakacje, Ferie

Muzyka

TeledyskiKoncertyStudyjneClubbingMam talentWywiady i inneŚwiąteczneLudowa, Chóry, Orkiestry

Sport

BiegiPiłka nożnaFutsalRoweroweLotniczeKoszykówkaZimoweFootbagPiłka ręcznaKonneWodneFreestyle FootballSiatkówkaSzermierkaWalkiSzachyLekkoatletykaInneTriathlonMotoryzacjaTenisFutbol amerykańskiPetanqueKręgleBoks, MMASpeedrowerStrzelectwo

Moda i uroda

ModaWizażFryzjerstwoMissFitness

Podróże

W krajuZa granicąPozdrowienia

Żużel

2026202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062000-19912005-20011990 i starszeKibice

Zwierzęta

WystawyTresuraInne

Radio

Temat dla reporteraMagazyn SportowyO tym się mówi

Wędkarstwo

ZawodyOkazyMetody

F-16 nad Lesznem. Pilot: mjr Maciej "Slab" Krakowian (2025)



Ocena: 3.1 (215 głosów)


Komentarze (63)  

 
#1 TomdeX 2025-08-28 20:37
Widziałem zdarzenie, tak nisko robić manewr z dopalaniem? Nie chce mi się wierzyć, że tak doświadczony pilot mógł coś takiego zrobić świadomie. Na zawsze w naszych pamięciach [*] Robił najlepsze pokazy.
 
#2 Edek 2025-08-28 20:45
Takie pokazy to niebezpieczeńst wo szczególnie dla ludzi na takim widowisku tutaj próba przed Air show a co było by gdyby byli ludzie , takie cos powinni zakazać
 
#3 Halina 2025-08-28 20:47
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
 
#4 Pirat 2025-08-28 20:52
Blue sky SLAB [*]
 
#5 Jan 2025-08-28 20:53
Moim zdaniem zywklego obywatela patrząc na filmik widać ze za mocno zszedł i juz go jie mógł poderwać to sa prędkości i sekundy
 
#6 ja 2025-08-28 21:00
Za nisko zszedł jak widać i i zabrakło miejsca na poderwanie maszyny.
 
#7 Mała 2025-08-28 21:01
Żal człowieka! Ale ginie na poligonie żołnierz i Kosiniaka nie ma ,tutaj pojawia się natychmiast !
 
#8 PL 2025-08-28 21:03
Wspaniały pilot i taka tragedia!
Największe katastrofy z ofiarami w ludziach zdarzają się podczas takich Air Show!
Jakie wnioski wyciągną politycy z tego dramatu?
W Lesznie nic takiego nie może się zdarzyć bo nas nieszczęścia omijają?
Oby!
R.I.P.
 
#9 do 2 2025-08-28 21:05
Ludzie tacy jak Ty to by zakazali życia bo umrzeć można..
 
#10 st44 2025-08-28 21:15
Wygląda, że był trenowany wariant niski ze względu na pogodę na weekend. Do tego wysoka temperatura.
 
#11 S 2025-08-28 21:16
pewnie stracił przytomność i nie było już szans wyprowadzić maszyny na bezpieczny manewr. R.I.P.
 
#12 Luk 2025-08-28 21:16
Sami znawcy lotnictwa widze. Ogromna tragedia. Coś musiało mocno pójść nie tak, że tak doświadczony pilot się rozbił. Ale pamiętajmy, że to "tylko człowiek"... RIP
 
#13 dosyć tego 2025-08-28 21:18
Skończyć z tym Airshow i nieustannym igraniem z losem. Chcemy dalej przykładać do tego rękę?
 
#14 Obserwator 2025-08-28 21:23
Kto pozwala na takie ryzyko tak drogim maszynami?
Kto za to odpowie? Państwo za pieniądze podatników kupuje tak drogie maszyny chyba dla obrony kraju a nie dla pokazów komercyjnych. Nikt nie wróci życia temu młodemu człowiekowi. Ja mam wymienić źródło ogrzewania bo truję środowisko, ile szkodliwych związków zostanie wydzielonych do atmosfery podczas takich pokazów i kto za to zapłaci.
 
#15 F16 2025-08-28 21:27
Przeklęty jest ten Radom. Spoczywaj w spokoju Pilocie
 
#16 Do 2 2025-08-28 21:27
Edek tobie nic nie grozi bo całe życie siedzisz w domu,nawet nie znasz życia. Oczywiście pilota żal, kondolencje.
 
#17 kaka 2025-08-28 21:30
Za dużo coś w ostatnim czasie tych "wypadkóf" :/
 
#18 Pamietajmy 2025-08-28 21:44
Pamiętajmy,ze tak giną tylko najwieksi Mistrzowie. Zwykły śmiertelnik,tak i jak ja czy Wy,nie dostapi takiej śmierci,bo nigdy nie wsiądziemy za stery tak piekielnej maszyny...w Himalajach giną ludzie niezwykli,w efach giną ludzie niezwykli,w głębinach oceanów...takie śmierci sa prawem tylko ludzi absolutnie wyjątkowych.1000 razy jest wszystko po.mistrzowsku,a raz zabraknie kilku milimetrow na drazku,na linie...Mistrzu,odpoczy waj w pokoju...
 
#19 no wiesz 2025-08-28 21:47
jak mamy takich braci to wszystko się może zdarzyć - jak śpiewała Anita Lipnicka
 
#20 Leszno 2025-08-28 21:54
I w lesznie tez powinni zakazać tego ari show lepiej niech przylecą na płytę lotniska i ludzie niech oglądają z bliska maszyny .
 
#21 symetrysta 2025-08-28 22:04
Rozumiem, że zdaniem niektórych samoloty powinny pozostawać uziemione. Takie pokazy to też trening i podwyższanie umiejętności. Wypadki były, są i będą. Podczas pokazów i podczas innych lotów. Samochodami też powinniśmy przestać jeździć? Cześć pamięci żołnierza!
 
#22 Do 14 2025-08-28 22:06
Obserwator...jesteś żałosny...przeliczasz życie pilota na pieniądze? Ten facet robił to co kochał i zginął dla tej miłości. Ale nie był w niej samolubny bo obdarowywał nią setki tysięcy fanów lotnictwa na całym świecie...I za to będzie w naszej pamięci po kres...Tacy ludzie jak on pchają świat do przodu i za to im dziękujemy
 
#23 seals 2025-08-28 22:07
Tragedia niemal identyczna jak ta Orlikiem z zeszłego roku, dlatego tym bardziej sprawa wygląda podejrzanie... Ogromna strata...
 
#24 Tomek72 Leszno, Gronowo 2025-08-28 22:07
jedno wiemy na pewno to był jeden z NAJLEPSZYCH pilotów ...
RIP
P.S. - komu pokazy przeszkadzają niech na nie nie chodzi, niech biletów nie kupuje ...
pokazy były OD POCZ¡TKÓW lotnictwa, podobnie sporty motorowe w tym żużel, F1
 
#25 Leszczynianka 2025-08-28 22:21
Blue Sky Slab [*]

https://youtu.be/Fe8E740rQxo?si=pVHkUfiL9cCBNm9P
 
#26 rachmistrz 2025-08-28 22:42
rozwalił jeden z 48 samolotów jakie jeszcze były zdolne do lotu i walki, które są naszą jedyną bronią wobec Rosji, aha... jesteśmy drugą armią NATO w bajkach polityków, zapomniałem
 
#27 asia 2025-08-28 22:42
Z FIZYKA NA BAKIER bo ziemia juz od powstania przyciaga, poto sie wzbijamy w powietrze aby wolno spadac a tu chcial pokazac jak ten w krzycku hobysta amator a komercyjny lot.wcale mi ich nie zal, niestety na glupote lekarstwa nie ma i nie bedzie.
 
#28 Pilot 2025-08-28 23:03
RIP

Nie rozumiem ekonomicznego przeslania za takiminpokazami .
Koszty niewspolmierne do zarobku a ryzuko ogromne
 
#29 TomdeX 2025-08-28 23:47
do 28, a wojna jest ekonomiczna? Ćwiczenia i jeżdżący czołg co pali w ciągu godziny tyle, ile ty w rok wyjeździsz? Bo takie pokazy to nic innego, jak ćwiczenia wojskowych, przynajmniej w przypadku Tigerów. Tak czy siak muszą wylatać swoje i udział w takich pokazach to po prostu ćwiczenia.
 
#30 Aspirant Maurycy 2025-08-28 23:50
Kiedyś na jakimś pikniku o mało nie rozbił się śmigłowiec Black Hawk. Teraz niestety F16.
 
#31 do kom 1 2025-08-28 23:51
Dopalacz służy do zwiększenia siły ciągu. Działa podobnie jak turbo w samochodzie. Wiem to bo byłem mechanikiem/silnikowcem samolotowym, na silnikach odrzutowych. Więcej nie komentuje, to tragedia.
 
#32 Do 20 2025-08-28 23:56
Ty wirażowy Kościan wyjdź z domu wreszcie i niech Ci ciężka doniczka z balkonu jak będziesz szedł na głowę spadnie.
 
#33 Rany 2025-08-29 00:00
RIP [*]
 
#34 Agata 2025-08-29 00:12
Te pokazy zbierają ostatnio większe żniwa niż działania bojowe. Igrzyska dla ludu, niebezpieczeńst wo pilotów i oglądających
 
#35 Tomek72 Leszno, Gronowo 2025-08-29 00:16
do kom 27 (podpisane jako Asia)
SZOK Asiu - chcesz poznać "fizykę lotu" - zapraszam "do Dęblina"
 
#36 wielka tragedia 2025-08-29 01:06
F16 od kilku lat był jedną z największych atrakcji airshow w Lesznie, zawsze ciarki miałem jak zaczynał swój pokaz. Poza tym jak tylko słyszę F16 to wiem, że patrolują niebo, żebyśmy mogli spać spokojnie. Od dzisiaj jednego "anioła stróża" na niebie będzie mniej. Wielka strata, współczucia dla rodziny, spoczywaj w pokoju.
 
#37 L 2025-08-29 02:49
Blue Sky Slab [*]
 
#38 Franc 2025-08-29 02:57
Coraz więcej mądrych inaczej , którzy igrają z swoim życięm. A teraz będzie płacz rodziny
 
#39 józef 2025-08-29 03:04
Wariatów , którzy igrają z życiem się nie załuje. Zrobil to na wasne zyczenie.
 
#40 Okiem kibica 2025-08-29 06:43
Ten Radom jest pechowy, to już 3 wypadek na tych pokazach i drugi myśliwca po manewrze beczki. Powinno się zakazać tego manewru a pokaz takiego sprzętu powinien być symboliczny i bezpieczny. Teraz każdy będzie mądry po szkodzie. R.I.P Slab
 
#41 Marek 2025-08-29 06:48
Nie mogę uwierzyć !! SZOK !! :(
 
#42 do 26 2025-08-29 07:00
To nie był bojowy F-16.
 
#43 _Ola_ 2025-08-29 07:11
RIP_ Bardzo to przykre.. Następne Antidotum '26 nie będzie takie samo.. :/
 
#44 Krzysztof 2025-08-29 07:37
Jestem zrozpaczony ;( jakby odszedł ktoś z najbliższej rodziny... żegnaj Mistrzu!!!
 
#45 Magda 2025-08-29 07:45
Do 24.
F16 nie powinny brać udziału w pokazach. Podczas pokazów i treningów w Lesznie huk hałas był tak potężny i przeraźliwy że musieliśmy spakować nasze ukochane psy i wyjechać z nimi do rodziny na kilka dni. Mam pytanie ilu rodziców zabrało malutkie dzieci i dało nogę z tych pokazów na które nie kupili biletów. Czy organizator pokazów pomyślał o ludziach starszych, obłożnie chorych którzy nie mieli możliwości wyjechać.
Nie rozumiem takich pokazów. Czy nie można urządzić pięknego pokazu z normalnymi samolotami a nie z myśliwcami.
Naprawdę nie dało się w trakcie pokazów normalnie funkcjonować.

Pokazy są piękne widowiskowe ale F 16 na pokazach to jakaś pomyłka.
 
#46 OLA 2025-08-29 08:08
3 tys litrów na godzinę a z dopalaczem 3 razy tyle. Mała cysterna dla zabawy .A tacy jesteśmy ekologiczni. Może najwyższy czas ,by obronność kraju oddzielić od zachcianek niekompetentnyc h polityków.
 
#47 M - osoby, które chodziły na pokazy w Lesznie są wstrząśnięte 2025-08-29 08:13
Zawsze czekaliśmy na te pokazy, to był najważniejszy punkt pokazu, Slab pozdrawiał wszystkich obserwujących na płycie lotniska z F16. RIP
 
#48 Adwokat Diabła 2025-08-29 08:28
Nie wiedziałem, że tylu mamy w okolicy wybitnych specjalistów z zakresu lotnictwa odrzutowego. Widzieli latający samolot na Antidotum i po prostu się znają.
 
#49 Tomek 2025-08-29 08:31
Lotnictwo wojskowe to lotnictwo wojskowe koniec kropka. Pokazy niech robią Ci którzy są tego świadomi i po to latają całe życie. Gdyby lub był normalny to nie byłoby f16 na pokazach. Ale nie. Im niżej tym lepiej, bravo bravo, ojej i ten hałas. Głowę sprawdźcie czy wszystko tam wam gra.
 
#50 meggi 2025-08-29 09:31
Każdy decydując się na dany zawód wie, jakie mogą być tego konsekwencje...Więc przestańcie juz lamentować...zginął wybitny pilot, mąż, ojciec, żołnierz, który niestety wiedział, że kiedyś może tak odejść. Wielka strata, ale Wy , specjaliści od wszystkiego ciągle wiecie wszystko lepiej...obłęd
 
#51 Do kom 47 2025-08-29 09:42
Jak potrzebujesz adrenaliny to sobie skocz na bungy na własne ryzyko
 
#52 Ala 2025-08-29 10:33
CZEŚĆ JEGO PAMIÊCI !!!
 
#53 Blue Sky SLAB :( 2025-08-29 10:58
Tragicznie zginął jeden z najlepszych ( o ile nie najlepszy ) pilotów BOJOWYCH sił powietrznych RP. Niech odpoczywa w pokoju. Najszczersze kondolencje dla ŻONY i dwójki synów.
Większość komentarzy - tych od pseudo "znafców" jest w tej chwili NIE NA MIEJSCU a do tego ujawnia waszą ignorancję i małostkowość.
ZGIN¡Ł CZŁOWIEK!!! Wspaniały PILOT BOJOWY z ogromną pasją i miłością do latania. I dzielił się tą pasją z młodszym pokoleniem pilotów ( których min. szkolił ) a pokazy to było UKORONOWANIE jego pasji i UŁAMEK jego codziennej służby podczas misji patrolowych czy bojowych.
WYPADKI BYŁY, S¡ i BÊDA. Ale pokazy lotnicze S¡ potrzebne. Siły Powietrzne RP promują w ten sposób lotnictwo bojowe - zachęcając są do służby kolejne młode pokolenia pilotów.
Kto się interesuje lotnictwem trochę bardziej niż gapieniem w niebo od Antidotum - do Antidotum ten wie że NIE - podczas lotów nie ma miejsca na brawurę. Cały pokaz jest zaplanowany co do sekundy i ZAAPROBOWANY przed pokazem przez dowództwo. A aby pilot miał ZASZCZYT latać w Demo Team - musi przejść certyfikację ( dopuszczenie ).
To Pan Major mjr Krakowian ( call sign SLAB ) w ciągu 17lat służby wylatał 1400h z czego na F16 1200h. Dla pilota samolotu bojowego to lata doświadczeń.
Podczas feralnego treningu wykonał element wiązanki którą wykonywał wielokrotnie wcześniej ( w tym na Antidotum 2025, czy RIAT 2025 ). Jego pokazy zawsze były dynamiczne i widowiskowe - ale zawsze podkreślał że MUSZ¡ BYĆ BEZPIECZNE dla publiczności i DLA NIEGO SAMEGO ( co wielokrotnie powtarzał w wielu rozmowach ).
NIKT z nas NIE wie co dokładnie się stało podczas wychodzenia z PÊTLI ( nie NIE BECZKI ). Od ustalenia co się stało w ostatnich sekundach lotu S¡ SŁUŻBY do tego powołane.
A pokazy POWINNY odbywać się NADAL.Tak samo jak codziennie giną ludzie w wypadkach samochodowych - nie przestajemy nagle z nich korzystać.
 
#54 Tomek72 Leszno, Gronowo 2025-08-29 11:31
do kom Dodane przez Blue Sky SLAB :(, w dniu - 29-08-2025 10:58

dzięki za ten post - ja uważam tak samo pomimo, że jestem zwykłym cywilem a w dodatku NIE jestem pilotem ...

Do czytelników tego artykułu apeluję aby SZCZEGÓLN¡ uwagę przyłożyli do tego co napisano powyżej i co WIELOKRONIE podkreślał sam pilot

[...] Cały pokaz jest zaplanowany co do sekundy i ZAAPROBOWANY przed pokazem przez dowództwo. [...]

On NIE chciał zginąć, NIE chciał nikomu zrobić krzywdy i NA PEWNO NIE chciał też rozbić samolotu ...
 
#55 Aviator 2025-08-29 12:58
Słabo się robi czytając niektóre komentarze. Że za głośno, że niebezpiecznie, że środowisko, że niepotrzebnie wyrzucone pieniądze. Nawet nie wiem jak się odnieść do tak nierzeczowych komentarzy. Prawda jest jedna, w katastrofie zginął jeden z najlepszych pilotów bojowych w kraju i jestem pewny, że nie poniosła go ułańska fantazja tylko coś poszło nie tak o czym świadczy cała pętla na dopalaczu robiona na niskim pułapie. Głośno jest nawet gdy nie ma pokazów, niebezpiecznie jest nawet w domu, środowisko zanieczyszczają też balony które uwielbiacie oglądać na nocnym pokazie, pokaz lotniczy jest przedstawieniem kunsztu pilota i zarazem treningiem. Idąc takim tokiem myślenia trzeba by zrezygnować z obrony powietrznej kraju. Taka sytuacja mogła się przydarzyć podczas każdego innego lotu który nie jest pokazem. Co poszło nie tak to się dowiemy. Kondolencje dla rodziny. Spoczywaj w spokoju Majorze II*.
 
#56 Aviator 2025-08-29 13:13
Do 49. Ty musisz sobie faktycznie głowę sprawdzić czy wszystko tam Ci gra. Nie wiem czy wiesz że siły powietrzne wszystkich krajów posiadają grupy akrobacyjne. No chyba że "San Escobar" nie ma lub jemu podobne.
 
#57 do 39 2025-08-29 13:49
twój komentarz jest żałosny i głupi ,człowieczku
 
#58 Mieszkaniec 2025-08-29 13:56
Ludzie wypisujecie dziwne rzeczy. Kto nie latał w przestworzach ten nie rozumie na czym polega pasja zamiłowanie i miłość do lotnictwa. Piloci czy Wojskowi czy Cywilni są narażeni na wypadki i niejednokrotnie muszą oddać co najważniejszy. Jest to smutna wiadomość dla Wszystkich osób związanych z lotnictwem. Osobiście miałem okazję trochę pobyć w samolotach i jestem pełen szacunku do osób wykonujących czy to zawód czy też realizując swoje pasje. RIP
 
#59 pic 2025-08-29 17:58
Można dyskutować nad kwestią zasadności takich pokazów, ale argumentami za są m.in. promocja wojsk lotniczych (zachęta dla młodych ludzi do wstąpienia do armii l, aby mial kto nimi latać i nas bronic w razie potrzeby) a także funkcja odstraszania potencjalnych agresorów (uświadamianie jakim orężem i umiejetnościami pilotów dysponuje polska armia). To z pewnością nie jest sprawa zero-jedynkowa
 
#60 Jan 2025-08-29 22:26
I tak drodzy państwo kończy sie pewien etap , czas stanąć i zastanowić sie nad wszystkim
 
#61 Piotr 2025-08-29 22:45
Ku chwale ojczyzny ! Panie Majorze!!! Serce mi się kraje, kiedy ginie żołnierz, kurde, dlaczego tak młodo ? 35 lat temu w wojsku mój kolega umarł mi na rękach też żołnierz. Jakby wróciły wspomnienia tamtej strasznej nocy. Kto dziś pamięta i pytam się dlaczego... Gdzie jest Bóg...
 
#62 Do Magda 2025-08-29 22:49
Nie przesadzaj. Ile latały te myśliwce? W sumie godzina wyszla? Rozlozona na kilka dni.
 
#63 do 59 2025-08-29 22:49
Ludzie!! Czy zdajecie sobie sprawę że rok po roku ginie pilot i jeden samolot mamy mniej???!! Jednego wyszkolonego pilota, męża, syna i ojca mniej!!! Po co nam wojna jak sami wykończymy lotnictwo !! Rok temu w Gdyni zginął też bardzo doświadczony pilot. Zaprzestać tych wygłupów i to natychmiast!!
reklama

Dodaj komentarz

Wpisz imię

Twój komentarz

Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
Wyślij komentarz
 
reklama
bigamous