Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
Odzyskaj hasło       Przypomnij login       Zarejestruj

Inne z Ulica/Polityka i Samorządność

132 wyświetleń
4243 wyświetleń
4779 wyświetleń
3987 wyświetleń
5771 wyświetleń
6409 wyświetleń
6060 wyświetleń

Ulica

WypadkiInneHistoriaSondaKulturaNaturaLubię to LesznoZdrowieRekreacjaPolityka i SamorządnośćTeatr - kabaret - widowiskaŚwiąteczneZ lotu ptakaPożary, StrażPolicja, NiebezpieczeństwoDrogi, inwestycje, biznesWojsko, BezpieczeństwoWOŚPEpidemiaPowodzie, susze, śnieg, wichury, szkody, awarieFestyny, PrzemarszeLeszczyniacy 100-LeciaPomagamy UkrainieZgromadzenia, Manifestacje, ProtestyReligia, Kościół

Taniec

JumpstyleGrupyCheerleaderkiMażoretkiBreak dance/Hip hopNaukaBaletTowarzyskiBale i zabawy

Extreme

ParkourBungeeRekordyFreerunPark linowyInneLandkitingSpadochroniarzeParalotnieMorsyNurkowanieSkateplazaLotnicze

Audycje

RadioPromocja i reklamaPoradnikiFilmChef vs SzefSpotkania w RatuszowejTelewizja, Blogi

Motoryzacja

QuadyMotocykleSamochody4x4KolejTraktory i maszyny

Szkoła

PrzedszkoleCodzienność:)Twórcze odlotyZjazdy i wspomnieniaInauguracje, Absolutoria, OtwarciaStudniówki, Połowinki, Zabawy absolwentówWakacje, Ferie

Muzyka

TeledyskiKoncertyStudyjneClubbingMam talentWywiady i inneŚwiąteczneLudowa, Chóry, Orkiestry

Sport

BiegiPiłka nożnaFutsalRoweroweLotniczeKoszykówkaZimoweFootbagPiłka ręcznaKonneWodneFreestyle FootballSiatkówkaSzermierkaWalkiSzachyLekkoatletykaInneTriathlonMotoryzacjaTenisFutbol amerykańskiPetanqueKręgleBoks, MMASpeedrowerStrzelectwo

Moda i uroda

ModaWizażFryzjerstwoMissFitness

Podróże

W krajuZa granicąPozdrowienia

Żużel

2026202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062000-19912005-20011990 i starszeKibice

Zwierzęta

WystawyTresuraInne

Radio

Temat dla reporteraMagazyn SportowyO tym się mówi

Wędkarstwo

ZawodyOkazyMetody

Czy matematyka powinna zniknąć z obowiązkowej matury? To jedno z pytań do poseł Urszuli Pasławskiej

Opis
22 maja 2026, Radio Elka Leszno.
Czy matematyka powinna zniknąć z obowiązkowej matury? Czy status osoby najbliższej to kompromis, czy tylne drzwi do związków partnerskich? I czy Polska naprawdę potrzebuje nowej konstytucji? O tym wszystkim w mocnej, momentami bardzo osobistej rozmowie z Urszulą Pasławską - poseł PSL i wiceprezes partii. Będzie o edukacji, polityce, prawie i sporach, które dziś dzielą Polaków.


Ocena: 3.2 (14 głosów)


Komentarze (104)  

 
#1 Oj joj 2026-05-22 11:48
Wymysły. Trza się uczyć, matematyka przydaje się całe życie, to podstawa!!
 
#2 Figa 2026-05-22 11:53
A widzicie jak to swój swego zaprasza przed wyborami sikorski,lasek, tusk,trzaskowsk i i co zdawało wam się, że będzie tanio i ogólnie na bogato ,a jak jest piszcie !
 
#3 Anka 2026-05-22 11:53
Zamiast tego orientacja seksualna
 
#4 idiotyzm 2026-05-22 11:54
Matura z matematyki to jest podstawa logicznego myślenia. Maturzyści mogą korzystać z kalkulatorów, tablic wzorów a nadal mają problem z uzyskaniem 30%? Jeżeli jest ktoś taki, to nie powinien iść dalej na studia, nawet humanistyczne. To nie jest problem "matematyki", to jest problem głupiejącego społeczeństwa. A studia? Gospodarkę za chwilę będą trzymały osoby z wykształceniem branżowym. To one, często szykanowane, są aktualnie nam potrzebni.
 
#5 ja 2026-05-22 11:55
Ma rację
 
#6 Nie zgadzam się! 2026-05-22 11:56
Kto nie zna podstaw matematyki, nie musi mieć matury. Mamy dużo ludzi z maturą i / lub dyplomem studiów, a wielu z ich to głupcy. Obniżanie wymagań powoduje, że coraz więcej głupców.
 
#7 Miron 2026-05-22 12:01
Ciekawe czy wam powiedziała ile mężowi gratyfikacji przyznano ?? Jak za 1 zł uwlaszczano ośrodki wypoczynkowe na mazurach ?? Wstyd za tych rządzących peselowców siedzących w Sejmie 19 lat i odpowiedzcie sobie co dla was zrobili dobrego bo dla siebie owszem stąd się piszą samozwańczy elity !!!
 
#8 Paweł 2026-05-22 12:03
To może pójdźmy dalej. Pozwólmy wybrać 2-3 dowolne przedmioty. Dlaczego zmuszamy osoby wybitne w matematyce do pisania matury z polskie lub z j. obcego, z którymi mogą mieć problem? Dlaczego to akurat matematyka ma być wyjątkiem?
 
#9 jaraSŁAW 2026-05-22 12:03
jak najbardziej popieram. Najwyższy czas to zrobić
 
#10 Kto na nich głosował? 2026-05-22 12:07
Potem dziecko jak Anna (...) Żukowska nie będzie wiedziało ile to jest 9 x7 . Lewicy już dziękujemy -czytajcie wiersze dalej..! Kobieto EKONOMIA to podstawa życia gospodarczego i społecznego ! Kto na nich głosował???
 
#11 ooo 2026-05-22 12:09
Czy Pani posłanka na głowę upadła ? Może szkoły zlikwidować w ogóle?
 
#12 Erazm z Rabarbaru 2026-05-22 12:11
Racja. Po co młodemu znajomość matematyki? Oczywiste jest że lepszy pracownik bez tej wiedzy. Nie doliczy się dlaczego pensja taka niska.
A tak trochę poważniej. Czy ktoś kto nie ogarnia matematyki (lub innego przedmiotu) musi kierować się na studia?
 
#13 g 2026-05-22 12:14
Partyjna koleżanka Rusieckiego. Kolejna odklejona od realiów ! Kotula nie ma mgr ale wpisała sobie ,że ma ! Da się da się ! Powinna już dawno wylecieć za to z Sejmu !
 
#14 Jacek 2026-05-22 12:43
Jeśli ktoś nie potrafi zdać matematyki na poziomie podstawowym, to znaczy że nie powinien mieć średniego wykształcenia a tym bardziej matury!!! Szanuję Panią Pasławską, ale w tym przypadku kompletnie się z nią nie zgadzam. Po prostu nie produkujmy analfabetów z maturą
 
#15 student 2026-05-22 12:45
Pani poseł mówi o prawie wyboru przedmiotu na maturze, chodzi jej o likwidację przymusowej matury z matmy. Pani poseł NIE MÓWI nic o likwidacji przedmiotu matematyka w szkołach. Połowa komentujących skamle jaka to matematyka ważna, jakimi to głupkami będą ludzie, jeśli nie będzie matmy! Kiepsko u was z logiką wielcy matematycy! Tak trudno czytać ze zrozumieniem? Z logiką macie na bakier ale i z polkim! Ktoś się uczy matematyki przez 8 lat podstawówki i np. 4 lata liceum, ma sprawdziany, kartkówki, może i przy tablicy odpowiada, nauczyciel weryfikuje wiedzę na bieżąco, uczeń przechodzi z klasy do klasy z lepszą lub gorszą oceną. To jest obraz opanowania matematyki i to niezbyt obiektywny, bo zależy od nauczyciela. Matura jest tylko jednym egzaminem, który ktoś zdaje w danym momencie, z wycinka materiału. Jeśli ktoś nie planuje studiów związanych z matmą to jest mu ona potrzebna jak świni siodło! I nie ma co się obruszać, taka jest prawda. Przestańcie bredzić i nie mylcie przedmiotu matematyka w szkole z maturą z matmy, to dwie różne rzeczy.
 
#16 w 2026-05-22 12:45
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie posła PSL-a.
 
#17 Kw 2026-05-22 12:49
Potem tak to wyglada, ze sie nie zna tabliczki mnozenia.
 
#18 Marcin 2026-05-22 12:53
Dziękujemy za przybycie. Za Kilometrówki nie płacimy. Kompromitacja wyborców . Mamy już odpowiedź dlaczego KO tak zadłużyła Polskę. Ale kto by tam liczył..
 
#19 Derek 2026-05-22 13:00
Chcą ogłupić społeczeństwo ?
 
#20 nie zgadzam się 2026-05-22 13:07
Matematyka jest potrzebna wszędzie, nie róbmy z naszych dzieci i młodzieży aż takich gamoni. Oni naprawdę są mądrzy i zdolni tylko czasami potrzebują trochę więcej czasu na zrozumienie niektórych zagadnień. Zaniżając poziom będziemy wypuszczali na rynek pracy tylko ciemną masę, która za kilka kilkanaście lat będzie harować za miskę ryżu dla zagranicznych firm. Polacy są pracowici i zdolni, dodajmy do tego trochę wiedzy i mamy specjalistów w różnych dziedzinach. Kształćmy nasze dzieciaki, żeby nam żyło się lepiej.
 
#21 Mnich 2026-05-22 13:19
(...). Ich dzieci nie muszą się uczyć. Posadki dostają za przynależność do PSL czyli Posady Swoim Ludziom.
 
#22 XXX 2026-05-22 13:32
Do kom. 15 studenta
Czyli wpisujesz się w trend tzw. humaniści nie muszą zdawać matematyki bo im ona nie potrzebna , ale tzw. ścisłowcy muszą zdawać j.polski.
To mam pytanie czy dla inżyniera liczącego wytrzymałość mostu ma znaczenie czy pisze się je przez "ż" czy przez "rz". Raczej nie.
A dla historyka znajomość cyfr rzymski i liczenia ma znaczenie czy nie. Raczej tak.
 
#23 Do 20. 2026-05-22 13:37
Zobacz jakie funkcję pełnią Polacy w firmach działających nas ( których w Polsce jest większość) Otóż 99% - to stanowiska robotnicze ( wykonawcze stricte,).Porównaj też place polskich pracowników w firmach niemieckich zarejestrowanyc h w Polsce.Otoz są 3 razy mniejsze niż w Niemczech bo to przecież F-my niemieckie. Otóż idzie o taki przekrój zatrudnienia jak było w 1939 r - Polacy mają pracować na Niemców ...zauważ to i ....nie pisz nie potwierdzonych danych....mamy robić na Niemca.mamy nie znać swojej historii i mamy byc niewierzący...- pamiętasz z Historii nie przyjęliśmy Wiary Germańskiej lecz Rzymsko-Katolicka ( cesarz Otton III w roku 1025 Hołd Pruski ,przybyl w tym celu do Gniezna wtedy Stolicy Polski,).Robert n-el Historii szkoly średniej. PS. inaczej jest z Polakami w USA. ale to śladowa obecność ich tam.
 
#24 Akcelerator 2026-05-22 13:54
Do komentarza 10: Koleżko, albo zapomniałeś, albo wygodnie ukrywasz fakt, że już w 2006 roku obowiązkową matematykę na maturze zniósł ówczesny minister edukacji, czyli Roman Giertych, który od lewicy był tak daleko, że w zasadzie nie da się dalej ;)
 
#25 nn 2026-05-22 13:54
Dlatego pożyczkę SEJF wzięli nie znając oprocentowania..Było by śmiesznie gdyby nie fakt że Polska ma długu przez takich Melepetów prawie 3 Biliony zł !!!
 
#26 mgr inż 2026-05-22 14:04
Podstawowa matura z matematyki jest z roku na rok coraz łatwiejsza.
Jeżeli ktoś nie potrafi uzyskać 30% to nie powinien skończyć 8 klasy...
Nie obniżajmy już i tak śmiesznego poziomu nauczania.
 
#27 Adam 2026-05-22 14:10
Kobieta mówi tylko o likwidacji przymusu matury z matmy a większość na tym forum wynurza się ze swoimi poglądami jaka to matematyka w życiu jest ważna. Czy ta posłanka mówi, że matematyka nie jest potrzebna? Czy ona postuluje nad zniesieniem lekcji matematyki w szkołach? Kobieta tylko słusznie uważa, że matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Jak ktoś planuje być inżynierem budownictwa (jak ja jestem) to matematyka była przydatna tylko w części, jako podstawa do matematyki inżynieryjnej, która lata temu na studiach była uczona. Obecnie przy specjalistyczny ch programach tylko w Polsce ( i kilku innych krajach o kiepskim systemie oświaty) uczy się inżynierów liczenia z ręki, na świecie, w krajach rozwiniętych już tego dawno nie uczą. Natomiast jeśli ktoś chce studiować filozofię to po co matematyka? Program matematyki w szkołach jest przeładowany, ponad połowa tematów jest zbędna. Te matematyczne orły co to tu tak zażarcie bronią matury z matmy niech sobie szczerze odpowiedzą na pytanie: ile % materiału przerobionego w szkole użyliście w życiu? Serio nie potraficie odróżnić nauczania matematyki w kolejnych klasach od przymusowej matury z matematyki? Matura to bzdura! Mówię to z całą odpowiedzialnoś cią, jako inżynier budownictwa z trzydziestoletn im doświadczeniem.
 
#28 do kom 23 2026-05-22 14:12
umiesz czytać ze zrozumieniem? to jeszcze raz przeczytaj co jest napisane w kom20. Te 99%- stanowiska robotnicze - jakie źródła tych informacji??
 
#29 Avip 2026-05-22 14:14
Najlepiej skonczyc w ogóle z maturą i produkowac samych głąbów.
 
#30 do 23 2026-05-22 14:17
Stek bzdur świadczący o twojej niskiej wiedzy historycznej. Germańskie panowanie nie wynika z braku matematyki na maturze, lecz z faktu, iż były to tereny znacznie bardziej rozwinięte niż tereny Polski. Społeczeństwo Germanów było o kilka stuleci do przodu przed dzikusami ze wschodu. To zacofanie ciągnie się od stuleci. Druga sprawa jest taka, że społeczeństwa germańskie mają inną mentalność niż słowiańskie. W Polsce jest do (...) nie dlatego, że ludzie nie uczą się matematyki lecz dlatego, że są zwyczajnie zawistni, przemądrzali, leniwi i niezbyt inteligentni za to mają o sobie mniemanie bardzo wysokie, bezpodstawnie. Taki kraj jakie społeczeństwo. Kto kazał wam Polacy po transformacji w 1989 wyprzedać całe dobra narodowe, fabryki, firmy z tradycją, w obce ręce? Mieliście firmy typu Wedel, Pudliszki, Zakłady Mięsne Sława, Goplana, Telekomunikacja Polska, obecnie drogi i autostrady i wiele innych a wszystko oddaliście w obce ręce. Wam nie matematyka jest potrzebna lecz lekcja historii i ekonomii. Pozdrawiam. Duńczyk na kontrakcie w Polsce.
 
#31 Aldona 2026-05-22 14:17
Jak ja zdawałam maturę to jest można było mieć ani kartki z wzorami,aninkal kulatorów.Do zdania potrzebne było 60%. Teraz można mieć kartkę z wzorami,kalkula tor i młodzież nie zdaje tych śmiesznych 30%. O czym tobswiadczy , pani poseł?
 
#32 leszczyniak 2026-05-22 14:18
Matematyka na poziomie podstawowej matury jest dla ludzi z minimum wiedzy, więc niech nie robią z młodzieży większych idiotów niż politycy.
Efekt znamy, posłanki nie wiedzą ile jest 7x8.
Za kilka lat pewnie skrócą naukę w szkole średniej do 2 lat, BARANY.
 
#33 Leszcz 2026-05-22 14:20
Zamiast matmy proponuję naukę języka niemieckiego przyda się na szparagach.
 
#34 do 22 2026-05-22 14:20
Ten inżynier miał język polski w podstawówce oraz w szkole średniej, więc jeśli nie nauczył się języka polskiego w tym czasie to matura tego nie zmieni. I tak, jak najbardziej uważam, że inżynier nie powinien zdawać języka polskiego, wykazał, że go zna, przechodząc z klasy do klasy. To takie trudne aby pojąć, że matura to dokument "przepustka" na studia i powinna być zdawana z przedmiotów tych, które są ważne na dane studia?
 
#35 t 2026-05-22 14:24
Tak. Taką młodzież później do obierania Fasoli -jak znalazł, przydadzą się. Słuchając Kamysza można też ulec wrażeniu ,że zidiociał pod wpływem otoczenia.
 
#36 Zgoda 2026-05-22 14:31
To matura upadnie ale w zamian proponuje powrócić do egzaminów a studia jak kiedyś.
 
#37 mgr 2026-05-22 14:31
Tak tylko nadmienię, że maturzyści w 2001 roku (i wcześniejsze roczniki) nie musieli zdawać matury z matematyki. Wiem co mówię, bo osobiście pisałam maturę z języka polskiego, historii i języka angielskiego.
Proszę mi wierzyć, nie byłam jedyna w całej szkole.
Proszę mi wierzyć, wielu do mnie podobnych, maturzystów niezdających matematyki, kształci teraz Wasze dzieci, posiada dobrze prosperujące firmy czy są wybitnymi naukowcami.
Nawiązując do wcześniejszych komentarzy... o znajomości podstaw każdego przedmiotu i logicznym myśleniu świadczą oceny na świadectwie szkolnym oraz to, że uczeń przechodzi z klasy do klasy, a nie ocena na świadectwie maturalnym.
Jeżeli ktoś z matematyki miał przez cztery lata 4 czy 3 a na przykład z historii, biologi czy geografii 6 to dlaczego zmuszony jest pisać maturę z matematyki?
Dodatkowo pozwolę sobie przytoczyć powiedzenie George'a Santayany: "Naród, który nie zna swojej historii, skazany jest na jej powtórzenie"
pozostawiam to do refleksji...
 
#38 M 2026-05-22 14:54
Szanowna Pani, mam tylko cichą nadzieję, że Pani żartuje albo jak większość posłów nie ma pojęcia o rzeczach o których mówi, bo mówienie o takich rzeczach na poważnie w parlamencie to byłby raczej dowód na jego, nie bardzo wskazaną dla dobra kraju i rodaków , neuroróżnorodno ść?
 
#39 M 2026-05-22 15:08
Dodam jeszcze w uzupełnieniu, że Pani wypowiedź jedno mi jednak wyjaśniła. Otóż wiem skąd słabe notowania PSL. Otóż jestem przekonany dzięki Pani, że jeśli osoby z władz plotą takie bzdury to nie może być inaczej, nie ma po najmniejszego nawet cienia szans na jakikolwiek sukces partii na arenie politycznej i choćby odrobinę poważne jej traktowanie.
 
#40 Logik 2026-05-22 15:27
JA JESTEM ZA.ZNIEŚĆ MATEMATYKE A WPROWADZIC RELIGIÊ!!!
 
#41 Kibicka od 30 lat 2026-05-22 15:29
Wy byscie chcieli ludzi niewyksztalcony ch abyście mogli nimi sterowac.Brednie ta kobieta opowiada teraz i jak byla w opozycji tez.
 
#42 Maria 2026-05-22 15:30
Wypowiedź Pani Poseł wyjaśnia wiele ważnych kwestii. Ludzie pełniący kluczowe stanowiska w Rządzie powinni zostać poddani lustracji pod względem wykształcenia . Wyjaśnia także , niekompetencję oraz znikomą wiedzę w zakresie wypełniania swoich obowiązków przez posłów. Ministerstwo edukacji jest fundamentem, w kształtowaniu życia społecznego naszych potomków. Lekceważenie podstaw u progu szkolnictwa sprzyja pogłębianiu się niedouczonych ludzi z niskim IQ.
 
#43 Polo Prawica 2026-05-22 15:31
A na jakim to kierunku matematyka przeszkadza?
Pielęgniarstwo? Dawkowanie
Radioterapia?

Mnie się widzi, że chcą pozyskać kadry do wyrzucania gnoju.
 
#44 Idiotyzm cd. 2026-05-22 15:32
Potrafię czytać ze zrozumieniem, ale skomlenie humanistów jest przerażające. Nadal utrzymuję, że 30% z matmy podstawowej, aby zdać, jest minimalnym wyznacznikiem inteligencji i logicznego myślenia. Jesli przez te 8 lat podstawówki, 4-5 lat szkoły ponadpodstawowe j, uczeń nie opanował tych podstaw, to najwidoczniej jest za głupi, aby iść studiować. Lepiej niech sobie to uświadomi wcześniej niż wybierze jakiś bezsensowny kierunek i straci więcej lat życia.

I tak, to samo możemy powiedzieć o językach. Polski to nasz język ojczysty i nie wyobrażam sobie, aby go likwidować z obowiązku. Podobnie z angielskim/niemieckim/innym. Po to tyle lat się uczą, aby się przygotować. I kolejna sprawa, po LO nie zdać matury? Tam uczniowie mają tylko jedno proste zadanie. Uczyć się!

Rozumiem, że stres, że niedyspozycja itp. Ale wtedy jest poprawka, nie róbmy z dzieciaków jakiś delikatnych istot. Na studiach taka matura jest co pół roku.
 
#45 zz 2026-05-22 15:40
Nasza młodzież jest dużo bardziej inteligentna niż nasi posłowie . Nie sądzę ,że są w stanie nie poradzić sobie na maturze z Matematyki. To ,że posłanki mają niewystarczając ą wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych , nie oznacza ,że 80% obywateli jej nie ma. Matematyka na maturze powinna być obowiązkowa dla młodzieży. 3 lata liceum to przygotowanie do Matury Pani poseł !
 
#46 Max 2026-05-22 15:44
A gdzie jest napisane, że każdy ma mieć maturę? Brakuje murarzy, cieśli ,hydraulików i tym podobnych elektryków. Dawniej matura i studia to była niesamowita wartość i jakość. Dzisiaj produkujemy (...), a najlepiej to widać po politykach, pokroju tej pani.
 
#47 ll 2026-05-22 15:46
Czy to prawda ,że Mąż poseł Pasławskiej dostał 528.190 zł z KPO ?
 
#48 absolwentka 1992 2026-05-22 15:56
też nie zdawałam matury z matematyki, głównie dlatego, że jej nauczyciel to był kawał chama i jakoś żyję
 
#49 ręce opadają 2026-05-22 15:59
co za bzdura. Idźcie dalej i zlikwidujcie mature.
 
#50 DO 37 2026-05-22 16:21
I co z tego,że Polacy znają swoją historię ,skoro żadnych wniosków z niej nie wyciągają . Swoimi działaniami z wielkim rozdawnictwem , prowadzą do kolejnego jej rozbioru .Humanistyczne podejście czyli ważne ,że ja mam władzę i kasę a po mnie może być i potop nic dobrego nie przynosi.Poza tym jak już cytujemy to zacytujmy tym razem Polaka Jana Śniadeckiego: "Matematyka jest królową nauk Jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem" .Nie humanistyczne bujanie w obłokach ....i wszelakie slogany nie poparte obliczeniami.
 
#51 Idol 2026-05-22 16:38
Czyli idiokracja w rozkwicie
 
#52 Piotr 2026-05-22 17:07
Zadania z matematyki podstawowej są tak żenująco proste, że aby jej nie zdać to trzeba być totalnym idiotą. Matura to jakieś potwierdzenie, że człowiek myśli choć trochę. Jak będziemy równać w dół bo imbecyle sobie nie radzą to społeczeństwo daleko nie zajedzie. Poza tym jest wiele pięknych szkół i zawodów gdzie matematyka nie jest potrzebna. Myślenie można zostawić innym jak się nie potrafi zdać matmy podstawowej na minimum.
 
#53 Zmierzamy do stołków 2026-05-22 17:13
Kobieto ty lepiej idź do Legnicy bo 200 osób straciło pracę bo zamknęli zakład produkujacy sałatki

I ich rodziny to prawie 1000 osób beż środków do życia ale psl ma to gdzieś ważne że koryto i stołki dla swoich
 
#54 Chore sądy 2026-05-22 17:15
KOBIETO WE¬ SIÊ ZA CHORE S¡DY GDZIE PRAWO DO SPRAWIEDLIWOŚCI JEST ŁAMANE PRZEZ SÊDZIÓW
 
#55 do 44 2026-05-22 17:38
Jeśli uczeń przechodzi w liceum z klasy do klasy, ma oceny pozytywne. Inaczej się nie da. Jak więc wyjaśnisz, że nie zdaje matury? Czyja to wina? Ucznia? Skoro nie umie to jakim cudem znalazł się w klasie maturalnej? Nie widzisz braku logiki? taki z ciebie znawca a tak prostej zależności nie umiesz zauważyć? Uważam, że jesteś w błędzie. Matura to egzamin potrzeby aby dostać się na studia, niech zatem zdają z tego, co na te studia jest potrzebne. Są różne kierunki i różne potrzeby, matematyka nie jest niezbędna wszędzie. Pogódź się z tym. Pewnie jesteś nauczycielem, bo to najbardziej betonowe, oporne na zmiany i zrozumienie mózgownice. Ja nie zdawałem matematyki lata temu, studia robiłem humanistyczne i matematyka była mi potrzebna jedynie na poziomie podstawowym i to bardzo. Żyję dostatnie, mam dobry zawód, nie jestem głupkiem, mam stopień naukowy doktorski. Bez matematyki na maturze. Bo była mi całkowicie zbędna, co trwa dotychczas. Amen.
 
#56 Marek 2026-05-22 18:16
Do likwidacji egzamin z języka polskiego. Na studia techniczne nie potrzeba.
 
#57 zolo 2026-05-22 19:41
Jak to było?...
"Jak ci wódka w pracy szkodzi, porzuć prace...
o co chodzi?
Zaraz sie średnie poprawia.
 
#58 Gosia 2026-05-22 19:49
Założę się że sama miała problem z matematyką
 
#59 Koko 2026-05-22 19:51
Akurat tej pani głos nie ma znaczenia sama powinna wrócić do szkoły
 
#60 Sławek Polak 2026-05-22 20:10
Głupimi ludźmi łatwo rządzić,musimy być naprawdę głupi żeby lewactwo to mogło robić õń
 
#61 do 52 2026-05-22 20:14
Idiotą jest ten, kto ubliża innym. Nic cię nie upoważnia do wydawania opinii tego rodzaju. Każdy ma jakąś wartość a matematyka nie jest żadną wyjątkowa umiejętnością aby na jej podstawie oceniać ludzi! A wiesz, że Einstein nie zdał egzaminu na politechnikę właśnie z matematyki? Gdyby opierać się na twoich bredniach to należało by go nazwać idiotą prawda? i kto tu teraz wychodzi na idiotę? zderzyły ci się piłeczki w pustej makówie?
 
#62 Polak 2026-05-22 20:18
To po co w ogóle matura skoro same głąby będą? Jeszcze zrezygnować z paru i będzie rewelacja sensacja.... wszyscy będą zdawać, czy będzie miał wiedzę na poziomie czy tą z poziomu bagana.
 
#63 Ja 2026-05-22 21:00
Roboty brak, PUP y nic nie proponują oprócz wypełniania rubryczek raz w tygodniu szanując swoją prace a ta kobieta bredzi o maturze ;( ręce opadają, chce zaistnieć?
Czy młodzież składała zażalenia, petycje lub postulaty???
Nie słyszałem.
 
#64 Wyborca lewicy 2026-05-22 22:54
Postyluję jako drugi przedmiot na maturze kolorowanki, np. pokoloruj drwala. A jako pierwszy śpiew międzynarodówki i recytacja jednego zdania z dzieł Marxa albo Lenina.
 
#65 Kolegium tumanum 2026-05-23 00:08
Na koniec szkoły średniej dawać dzieciakom tytuł magistra. Nie będziemy dzieci stresować, zamykać im drzwi do kariery. Taka mam koncepcję.
 
#66 2+2×2 2026-05-23 07:02
Matematyka nie potrzebna bo

Skala wyłudzeń: Według szacunków podawanych m.in. przez RMF24, straty Skarbu Państwa wynikające z działalności grup paliwowych mogły osiągnąć nawet 10 miliardów złotych.Największe afery:Śląska mafia paliwowa:...

Minister Żurek zawiesza akurat prokuratora Janeczka !

Od 1998 do 2001 roku prokurator w Prokuraturze Rejonowej w Sosnowcu oraz w Dąbrowie Górniczej. Stamtąd został delegowany do Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Katowicach. W tym okresie specjalizował się w prowadzeniu i nadzorowaniu spraw dotyczących zorganizowanej przestępczości gospodarczej (m.in. tzw. mafii paliwowej i złomowej).


Największe uderzenie w strukturę finansową mafii paliwowej nastąpiło w latach 20162017 za czasów rządu Beaty Szydło. Wprowadzono wtedy kluczowe narzędzia prawne

Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) oraz Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW)  służby te bezpośrednio likwidowały nielegalne rozlewnie, rekwirowały majątki przestępców i dokonywały masowych zatrzymań.

Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Waldemar Żurek podjął decyzję o zawieszeniu na sześć miesięcy Zastępcy Prokuratora Generalnego ds. Wojskowych  Tomasza Janeczka.Jaki był powód? Decyzja ma związek z wydarzeniami w Prokuraturze Krajowej. Prokurator Janeczek użył własnej karty identyfikacyjne j, aby wpuścić do zamkniętej strefy ochronnej osoby nieuprawnione (posłów PiS oraz pracowników Telewizji Republika).Zarzuty dyscyplinarne: Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w związku z uzasadnionym podejrzeniem rażącej obrazy przepisów prawa oraz uchybienia godności urzędu prokuratora.
 
#67 z 2026-05-23 07:07
Szybciej bym zlikwidowała obowiązkowy egzamin z języka polskiego.
 
#68 Niech rosną glupki 2026-05-23 07:40
Analfabetyzm poselski.
 
#69 Do 61 2026-05-23 08:07
Do 61 tak tak dobrze się określiłeś i w odpowiednim przedziale
 
#70 do 61 2026-05-23 08:10
Chłopaczku matematyka uczy myśleć.Jak myślą humaniści widać aż za bardzo w naszym sejmie,w którym to w większości zasiadają albo u tych ,którzy mają ciepłe posadki w różnego rodzaju urzędach.Dlaczego kraj jest tak bardzo zadłużony i tak źle zarządzany?Bo pracują tam humanistyczne gamonie ,nie znające nawet zwykłej tabliczki mnożenia. A gdzie dopiero policzyć większe liczby.Posiadający ścisłe wykształcenie nie muszą szukac pracy ,bo ją z łątwościa znjadują ,a humaniści albo do urzędów idą albo na kasę do Biedry ,bo tam za nich liczy maszyna.
 
#71 lobo 2026-05-23 08:15
Do pracy na roli matematyka jest niepotrzebna!!!
 
#72 do 44 2026-05-23 08:19
Jaruś też ma stopień naukowy ,choć matury nie zdał. Też mu się powodzi ,choć niewiele umie.Polityka to taki bastion dla niezbyt kumatych ,którzy wśród swoich czują się dobrze , gdzie płaca dobrze by w tym bagnie siedzieć i wypowiadać publicznie kolejne bzdury .Kumaty człowiek tam nie pójdzie ,by z siebie robić błazna.
 
#73 Wiola 2026-05-23 09:09
Na maturze powinno być obowiązkowe zaliczenie rzutu piłką lekarską przez głowę do tyłu i skok przez skrzynię gimnastyczną.
 
#74 do 70 2026-05-23 09:28
Myślą ludzie inteligentni a inteligencji cię nie nauczy matematyka. Inteligencję masz albo jej nie masz. Twój poziom dyskusji wyraźnie wskazuje, że inteligencji nie masz a i wykształcenia też... ja mam jedno i drugie, tak mi się poszczęściło. Ty dalej siedź zgorzkniały i zawistny przed monitorem i obrażaj innych, bo co ci zostało... jak piszesz o innych to świadczy o tobie, zakompleksiony chłoptasiu :)))))
 
#75 Arek 2026-05-23 09:36
Ten rząd pewnie by chciał żeby maturę w ogóle zlikwidować. Po co się uczyć od razu do roboty i robić na tych z wiejskiej . Głupim narodem łatwiej się kieruje wystarczy garstka wykształconych
 
#76 Matura nie obowiązek 2026-05-23 09:44
Do wszystkich komentujących, ze osoby z innymi predyspozycji niż matematyka nie powinni być zmuszani do pisania jej. A dlaczego ja musiałem pisać język polski skoro humanista nie jestem. Do liczenia znajomość interpretacji powieści mi jest potrzebna?
Podstawa jest, ze żyjemy w naszym kraju jakim jest polska wiec, czy sie komuś podoba, czy nie swój język ma znać. Drugie to by w życiu nie być oszukiwany (chociażby przykład frankowiczów, cinkciarz i innych), ludzie nie znający matematyki są potencjalnym kąskiem dla tego typu zdarzeń.
I matura jest potwierdzeniem tego, ze te podstawy sie znać. 100% społeczeństwa nie musi mieć matury - to nie obowiązek- ona ma potwierdzać, ze pewien poziom wiedzy po obowiązkowej szkole sie posiada.
Co do osób piszących, ze bez matematyki na maturze ludzie prowadzą biznesy i piastuja stanowiska - do tego wg szkoły średniej nie potrzeba , tylko pomysł, koligacje i lub szczęście by sie to udało.
 
#77 maj 2026 roku 2026-05-23 09:55
Najważniejsze obszary działalnościNad zór nad kluczowymi śledztwami: Jako wieloletni szef struktur w Katowicach bezpośrednio nadzorował oraz koordynował głośne śledztwa gospodarcze, polityczne i korupcyjne na terenie Śląska.Zarządzanie pionem wojskowym: Do jego głównych zadań w Prokuraturze Krajowej należało koordynowanie bieżących spraw jednostek wojskowych oraz nadzorowanie przestrzegania procedur bezpieczeństwa państwa.

Ostatnie wydarzenia (Maj 2026)W maju 2026 roku

prokurator Tomasz Janeczek został zawieszony w czynnościach służbowych przez Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Decyzja ta ma związek z wszczęciem postępowania wyjaśniającego dotyczącego rażącego uchybienia godności urzędu prokuratorskieg o oraz naruszenia procedur bezpieczeństwa w gmachu Prokuratury Krajowej. Chodziło o bezprawne wpuszczenie do budynku polityków oraz pracowników stacji TV Republika z pominięciem standardowej kontroli i przy użyciu własnej karty identyfikacyjne j.



Jak matura, to z muzyki!!!!!!!!! !!!



Nie domykajmy drzwi, zostawmy uchylone usta
Może nadejdą sny, zapełni się godzina pusta
Nie domykajmy drzwi, może niebieski motyl wleci
Czekajmy na ten świt, może nadzieja nas oświeci
Nie domykajmy drzwi, zawróćmy porzucone słowa
Nie domykajmy drzwi, może zaczniemy żyć od nowa
Może zaczniemy żyć od nowa, może zaczniemy żyć...

Skaldowie: Nie domykajmy drzwi
 
#78 Defibrylator 2026-05-23 10:06
No i biologia.
Nauka o człowieku.


Tak, Michał Falzmann, inspektor Najwyższej Izby Kontroli (NIK), zmarł nagle na zawał serca 18 lipca 1991 roku w wieku zaledwie 37 lat.

szystko
Grafika
Wiadomości
Wideo
Krótkie filmy
Sieć
Książki
Finanse

7 witryn
Tak, Michał Falzmann, inspektor Najwyższej Izby Kontroli (NIK), zmarł nagle na zawał serca 18 lipca 1991 roku w wieku zaledwie 37 lat.

Jego niespodziewana śmierć nastąpiła w kluczowym momencie wyjaśniania Afery FOZZ (Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego)  uznawanej za jedną z największych afer finansowych w historii III RP


Najważniejsze fakty i kontekst sprawy:Odkrycie afery: Jako kontroler skarbowy i pracownik Najwyższej Izby Kontroli, Michał Falzmann wpadł na trop gigantycznych nieprawidłowośc i finansowych, wyprowadzania publicznych pieniędzy oraz nielegalnego wykupu polskiego długu zagranicznego przez państwowy fundusz FOZZ.Nagłe odsunięcie i śmierć: 16 lipca 1991 roku Falzmann zażądał od Narodowego Banku Polskiego udostępnienia kluczowych informacji o transakcjach na kontach FOZZ. Tego samego dnia został formalnie odsunięty od prowadzenia tej kontroli. Zaledwie dwa dni później, 18 lipca, zmarł z powodu ataku serca.Seria tajemniczych zgonów: Podejrzenia wokół naturalnej przyczyny zgonu Falzmanna nasiliły się, gdy niespełna trzy miesiące później (11 października 1991 roku) w wypadku samochodowym zginął jego przełożony i prezes NIK, prof. Walerian Pańko, który miał przedstawić w Sejmie oficjalny raport z kontroli FOZZ. Niedługo potem w dziwnych okolicznościach (m.in. utonięcie) zmarli także dwaj policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku profesora.


JAK JUŻ ZDACIE TE MATURE. JAKABYNIEBYŁA ZASTANÓWCIE SIÊ NA KOGO GŁODUJECIE.


JESTEŚCIE W KOÑCU DOROŚLI.


Wiem wybór nie prosty.
Łatwo się pogubić zwłaszcza, że:

Michał Falzmann (często błędnie zapisywany jako Falcman) nie był pochodzenia żydowskiego  pochodził z polskiej rodziny i był głęboko wierzącym katolikiem. Był powszechnie uznawany za niezwykle uczciwego, bezkompromisowe go i oddanego sprawie urzędnika państwowego, który jako inspektor Najwyższej Izby Kontroli (NIK)
 
#79 maj 2026 roku 2026-05-23 10:07
Najważniejsze obszary działalnościNad zór nad kluczowymi śledztwami: Jako wieloletni szef struktur w Katowicach bezpośrednio nadzorował oraz koordynował głośne śledztwa gospodarcze, polityczne i korupcyjne na terenie Śląska.Zarządzanie pionem wojskowym: Do jego głównych zadań w Prokuraturze Krajowej należało koordynowanie bieżących spraw jednostek wojskowych oraz nadzorowanie przestrzegania procedur bezpieczeństwa państwa.

Ostatnie wydarzenia (Maj 2026)W maju 2026 roku

prokurator Tomasz Janeczek został zawieszony w czynnościach służbowych przez Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Decyzja ta ma związek z wszczęciem postępowania wyjaśniającego dotyczącego rażącego uchybienia godności urzędu prokuratorskieg o oraz naruszenia procedur bezpieczeństwa w gmachu Prokuratury Krajowej. Chodziło o bezprawne wpuszczenie do budynku polityków oraz pracowników stacji TV Republika z pominięciem standardowej kontroli i przy użyciu własnej karty identyfikacyjne j.



Jak matura, to z muzyki!!!!!!!!! !!!



Nie domykajmy drzwi, zostawmy uchylone usta
Może nadejdą sny, zapełni się godzina pusta
Nie domykajmy drzwi, może niebieski motyl wleci
Czekajmy na ten świt, może nadzieja nas oświeci
Nie domykajmy drzwi, zawróćmy porzucone słowa
Nie domykajmy drzwi, może zaczniemy żyć od nowa
Może zaczniemy żyć od nowa, może zaczniemy żyć...

Skaldowie: Nie domykajmy drzwi
 
#80 do kom.74 2026-05-23 10:12
Gratuluję inteligencji, którą jednakże trzeba się pochwalić ,żeby inni to dostrzegli... kompleksy mówisz ..? Nie mnie to oceniać. Wierzę ,że poradzisz sobie z tym..
 
#81 Do błazna 74 2026-05-23 10:15
Twój wpis świadczy że masz przerośnięte Ego ale ani wiedzy ani inteligencji za grosz.
 
#82 Neutriny 2026-05-23 10:21
Zakazane jest samodzielne badanie, publikowanie i nauczanie o wydarzeniach, które odbiegają od oficjalnej linii narracyjnej Komunistycznej Partii Chin (KPCh).



KPCh przedstawia się jako jedyny wybawca, który przywrócił krajowi godność po Stuleciu Upokorzeń (okres od wojen oponowych do 1949 roku, kiedy Chiny były wykorzystywane przez mocarstwa zachodnie i Japonię. )

A przecież:
W 1935 roku polski inżynier Wacław Szukiewicz opracował własną metodę syntezy kauczuku (znanego jako KER).

Kauczuki syntetyczne są lepsze od kauczuków naturalnych pod dwoma głównymi względami: stabilnością termiczną i odpornością na oleje i pokrewne związki. [ 1 ] Są bardziej odporne na czynniki utleniające, takie jak tlen i ozon , które mogą skrócić żywotność produktów, takich jak opony. Kauczuk syntetyczny, w przeciwieństwie do innych kauczuków, powstaje z chemikaliów, które pochodzą z soku drzewnego.


Pierwszą fabryką opon w Polsce, która uruchomiła masową produkcję ogumienia z wykorzystaniem polskiego syntetycznego kauczuku, była Fabryka Gum Jezdnych w Dębicy, otwarta oficjalnie 30 marca 1939


Zakład ten powstał w ramach budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego (COP) jako filia poznańskiego Stomilu. Produkcja stanowiła unikalne połączenie amerykańskiej technologii produkcji opon (licencja od General Tire and Rubber Company) z rewolucyjnym, polskim surowcem.



A chemia?
Co z chemią?
Nauczać czy nie?
Tam też jakieś dziwne wzory.
Nic z tego nie rozumiem.
To teraz tylko się macać na lekcjach będą?
 
#83 Jasność ,widzę jasność 2026-05-23 10:25
Taka informacja co by odpowiedzialni za naukę mieli jasność.

Neutrino to subatomowa cząstka elementarna o zerowym ładunku elektrycznym i znikomej masie, która oddziałuje z materią niemal wyłącznie przez tzw. oddziaływania słabe. Z tego powodu neutrina bez przeszkód przenikają przez całe planety i miliardy ludzkich ciał na sekundę, przez co nazywa się je cząstkami widmami.



Nutrena to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek pasz i koncentratów dla zwierząt hodowlanych oraz domowych na świecie. W Polsce marka ta stanowi wyspecjalizowan y dział globalnego koncernu Cargill. Oferuje ona rozwiązania żywieniowe dopasowane do potrzeb polskiego rolnictwa i hodowli.
 
#84 do kom.74 2026-05-23 10:35
Cogito ergo sum
 
#85 x 2026-05-23 10:48
Historia dowodzi ,że po komunistyczne pokolenie z wielkopolski hurtem szło na UAM. Tam poziom nauczania był dla ich inteligencji odpowiedni :) Jedna z nielicznych wówczas szkół dla tych "Inteligentnych inaczej " ...faktycznie matematyką nie grzeszyli .
 
#86 Bul nadzieji 2026-05-23 10:59
PSL to jest jednak stan umysłu...
 
#87 polak 2026-05-23 11:05
A później 3000 Urzędników zatrudnionych w Krakowie w UM. To tych inteligentnych muszą utrzymywać Ci, którzy maturę z Matematyki zdawali ! Jednak mieszkańcy powiedzieli dość ..........będą pracy szukać poetycko wierszem oj będą ..
 
#88 Franek 2026-05-23 11:07
Zastanawiam się do czego przydają się w życiu Humaniści ? Długo myślałem, odpowiedzi nadal szukam...
 
#89 lol 2026-05-23 11:16
Co robią Humaniści ? Odp. Zdjęcia na FB..hahah
 
#90 o 2026-05-23 11:28
Pani Poseł już wystarczy Urzędników, Posłów, Senatorów. ( Utrzymanie was to wyzysk ludzi pracujących fizycznie ).Polska potrzebuje ludzi myślących logicznie i Potrafiących prowadzić Biznesy, zawierać kontrakty, tworzyć miejsca pracy i dążyć do nieustającego wzrostu gospodarczego ! Matematyka się kłania w pas. Wiersze poczytajmy, po pracy.
 
#91 s 2026-05-23 11:34
Może Pani Poseł przygarnie 70 % Urzędników z Leszna, bo nie ma dla nich pracy. siedzą i się nudzą, a my już nie chcemy ich utrzymywać !! Mają nawet swojego " Przewodnika "
 
#92 pp 2026-05-23 11:38
Tak. A później będą chodzić w skarpetach na głowie z aparatem w ręce i kwiatki fotografować (w najlepszym przypadku, bo bywa gorzej..) Wierszem mówić i tramwajem jeździć . Pieniądze ? Podatnicy zapłacą .
 
#93 fs 2026-05-23 11:59
Rusiecki chce zmieniać nasz piękny zabytkowy rynek ? Po co ? Mieszkańcy mówią NIE !! Miejsca pracy twórz człowieku !
 
#94 Zwykly 2026-05-23 12:59
Pani z partii poniżej progu wyborczego po prostu się wygłupiła.

Wybaczmy.
 
#95 Psl stołki korytko 2026-05-23 13:43
KOBIETO WYMIEN JEDN¡ RZECZ JAK¡ ZROBILAS DLA LUDZI

NIE MA TAKIEJ RZECZY SIEDZISZ PANI PRZY KORYTKU I TAKA JEST PRAWDA

PRZED WYBORAMI JESTEŚMY DOBRZY GDZIE KWOTA WOLNA OD PODATKU 60 TYSIÊCY ZŁOTYCH

EMERYCI MAJ¡ MIEĆ ZABRANE LEKI REFUNDOWANE I CZY PANI BEDZIESZ INTERWENIOWAC

PSL TO TYLKO KORYTO STOŁKI STOŁKI STOŁKI ALE JUŻ WAS DO SEJMU NIE WYBIOR¡
 
#96 Do komentarza 94 2026-05-23 14:11
RACJA PSL MA PÓŁ PROCENT POPARCIA I TO NIE CAŁE

PSL POSADY SWOIM LUDZIOM KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO KORYTO
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
PSL POSADY SWOIM LUDZIOM
 
#97 elo 2026-05-23 16:48
Proponuje zlikwidować matury całkowicie jeszcze więcej idiotów trafi do sejmu.
 
#98 xyz 2026-05-23 19:39
z tym akurat zgadzam sie....matematyka na poziomie średnim to tak naprawdę "wymysły", obliczenia, ni jak mające praktycznych odniesień, tylko dla uczniów idących dalej w kierunkach matematycznych.
 
#99 VAT 2026-05-23 20:56
Maturzysto!


Kto jest bohaterem pozytywnym?
TOMASZ JANECZEK czy WALDEMAR ŻUREK?
 
#100 ! 2026-05-24 09:23
Dziwie się , ze Elka pozwala sobie na zapraszanie takich kobiet, czy to jej osobista promocja? Nedza goni nedze i toczymy sie w nedze. Opanujcie sie!
reklama

Dodaj komentarz

Wpisz imię

Twój komentarz

Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
Wyślij komentarz
 
reklama
bigamous