Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
Odzyskaj hasło       Przypomnij login       Zarejestruj

Inne z Ulica/Polityka i Samorządność

132 wyświetleń
4243 wyświetleń
4779 wyświetleń
3987 wyświetleń
5771 wyświetleń
6409 wyświetleń
6060 wyświetleń

Ulica

WypadkiInneHistoriaSondaKulturaNaturaLubię to LesznoZdrowieRekreacjaPolityka i SamorządnośćTeatr - kabaret - widowiskaŚwiąteczneZ lotu ptakaPożary, StrażPolicja, NiebezpieczeństwoDrogi, inwestycje, biznesWojsko, BezpieczeństwoWOŚPEpidemiaPowodzie, susze, śnieg, wichury, szkody, awarieFestyny, PrzemarszeLeszczyniacy 100-LeciaPomagamy UkrainieZgromadzenia, Manifestacje, ProtestyReligia, Kościół

Taniec

JumpstyleGrupyCheerleaderkiMażoretkiBreak dance/Hip hopNaukaBaletTowarzyskiBale i zabawy

Extreme

ParkourBungeeRekordyFreerunPark linowyInneLandkitingSpadochroniarzeParalotnieMorsyNurkowanieSkateplazaLotnicze

Audycje

RadioPromocja i reklamaPoradnikiFilmChef vs SzefSpotkania w RatuszowejTelewizja, Blogi

Motoryzacja

QuadyMotocykleSamochody4x4KolejTraktory i maszyny

Szkoła

PrzedszkoleCodzienność:)Twórcze odlotyZjazdy i wspomnieniaInauguracje, Absolutoria, OtwarciaStudniówki, Połowinki, Zabawy absolwentówWakacje, Ferie

Muzyka

TeledyskiKoncertyStudyjneClubbingMam talentWywiady i inneŚwiąteczneLudowa, Chóry, Orkiestry

Sport

BiegiPiłka nożnaFutsalRoweroweLotniczeKoszykówkaZimoweFootbagPiłka ręcznaKonneWodneFreestyle FootballSiatkówkaSzermierkaWalkiSzachyLekkoatletykaInneTriathlonMotoryzacjaTenisFutbol amerykańskiPetanqueKręgleBoks, MMASpeedrowerStrzelectwo

Moda i uroda

ModaWizażFryzjerstwoMissFitness

Podróże

W krajuZa granicąPozdrowienia

Żużel

2026202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062000-19912005-20011990 i starszeKibice

Zwierzęta

WystawyTresuraInne

Radio

Temat dla reporteraMagazyn SportowyO tym się mówi

Wędkarstwo

ZawodyOkazyMetody

MZZ przejmuje sprzątanie miasta

Opis
28 maja 2026, Radio Elka Leszno.
Od 1 czerwca za czystość ulic i opróżnianie koszy w Lesznie odpowiadać będzie Miejski Zakład Zieleni. Co zmieni się dla mieszkańców? Czy rowerowe patrole nadal będą kursować po mieście? Te pytania zadamy prezesowi Miejskiego Zakładu Zieleni Jackowi Karmińskiemu.
Link do artykułu: https://elka.pl/content/view/130217/80/


Ocena: 3.8 (8 głosów)


Komentarze (25)  

 
#1 alf 2026-05-28 11:28
Wiśniewski, Kamiński sama śmietanka rusieckiego i PO w regionie ..jeden na prezesa po wyborach drugi na starostę a łączy ich fotel wójta lipna
 
#2 do 1 2026-05-28 11:58
Lipno, wylegarnia kadr?
 
#3 Jan 2026-05-28 12:05
Powiedz co z byłymi pracownikami hmmm
 
#4 58 2026-05-28 12:17
Miasto zarośnie przy tym szefie.
 
#5 Leszno 2026-05-28 12:27
Oj, kolejny brzydki zapach czuć w tym mieście. I to nie przez brud (bo czysto mamy w naszym mieście, dzięki pracownikom MZO - tak wiem, zmieniono nazwę, żeby zrobić koszty).
Marne miasto pod zarządzaniem tej koalicji...
 
#6 ! 2026-05-28 12:50
Leszno nie ma własnej spółki do odbioru odpadów i sprzątania miasta- a miało tylko jeden z prezydentów sprzedał udziały w spółce innym gminom,obecnie tworzącym także KZGRL.
W tej sytuacji sprzątanie miasta powierza się MZZ.Co najmniej egzotyczne rozwiązanie.MZZ "zarobił" kolosalne pieniądze na parku linowym " Tarzan" to zapewne zainwestuje w sprzęt namiarę XXI wieku.
 
#7 SilentBob 2026-05-28 12:54
Karmiński do Lipna w teczce został przywieziony. Zgadza się Alf, to jest tutejsza "grupa trzymająca władzę".
 
#8 i 2026-05-28 12:56
Interesuje nas- mieszkańców: Tanio i dobrze ! Interesuje nas ile zarabiają Prezesi i całe obsadzenie tj, Urzędnicze stanowiska. Czysto i przejrzyście w strukturach UM, Spółek, Fundacji, Stowarzyszeń a potem ludzie ustalą stawki i zapłacą tyle ile potrzeba. Nie dla Cwaniaczków na stołkach, Tak dla ludzi pracujących i chcących coś naprawdę zrobić dla Miasta ! Kraków przykładem !
 
#9 Jaś 2026-05-28 13:35
Zimą ludzie miejskiej zieleni sprzątali lasek pomiędzy ul Szopena ,a Ustronie jest w tym lesie ścieżka pewnie ze względu na bezpieczeństwo pożarowe od roku wiszą chyba 3 drzewa które złamała starość wespół z wiatrem, rodzice prowadzący dzieci do przedszkola czy szkoly przy ul Henrykowskiej i kiedyś te drzewa spadną komuś na głowę przy okazji pracownicy moglu wyciąć te drzewa i byłoby bezpiecznie ale komu by przyszło do głowy?
 
#10 Andrzej Nowak 2026-05-28 13:49
Karminski to najgorszy wójt jakie miało Lipno ,potem na przechowaniu u p.Borowiaka a teraz zapuści brakiem jakiegokolwiek staranności miasto Leszno .
To są kpiny z miasta i podatników z których tacy ludzie są świetnie opłacani!
 
#11 0000(...) 2026-05-28 13:58
Na al. Jana Pawła II nasadzenia pomędzy Dąbrowskiego i Grunwaldzką ( testowe ) wg. projektu pełnomocniczki ds. zieleni ( paleta roślin jak w ogrodzie botanicznym ) ale nie do nasadzeń w pasie drogowym i do tego trudne i pracochłonne w utrzymaniu. Obecnie nasadzenia są zdominowane przez chwasty - wizytówka miasta. W pasie drogowym winny być nasadzenia łatwe w utrzymaniu i wymagające jak najmniej pracy i do tego przyjemne w odbiorze przez kierowców. Ta mozaika nasadzeń ani ładna, ani łatwa w utrzymaniu, ale co prawda autorstwa specjalisty- urzędnika.
 
#12 ??? 2026-05-28 14:25
MZZ sp. z o.o. niby podmiot samodzielny, ale ok. 98% przychodów to zlecenia z miasta opłacane środkami budżetu miasta. Przy takim rodzaju przychodów pewnym nieporozumienie m jest, aby MZZ dalej funkcjonował jako spółka prawa handlowego. Jedyną i w pełni uzasadnioną formą organizacyją MZZ jest bycie jednostką budżetową. O pewnych zmianach chyba rok temu publicznie mówił Prezydent p. Rusiecki wspominając, że prawdopodobnie MZZ sp. z o.o. trzeba będzie przekształcić z powrotem w zakład budżetowy ( tak się można bawić za publiczne pieniądze w samorządzie ).Przy obecnym portfelu zleceń - prawie wyłącznie z magistratu MZZ nie ma szans funkcjonować jako zakład budżetowy,, gdyż nie ma przychodów własnych na tyle, aby pokryć 50% kosztów. Podobna sytuacja występuje w MZK, ale Prezydent i Rada Miasta czekają - nie wiadomo na co.
 
#13 Grzegorz 2026-05-28 14:28
Dlaczego pracownicy MZZ wykonują w godzinach pracy usługi dla prywatnych firm?
 
#14 M 2026-05-28 14:59
Jakie nowe porządki ???? Potrzebne są wreszcie jakieś porządki, bo jak dotąd jest bajzel na każdym kroku. A jak kosza trawę to robią przy tym większy bałagan niż przed koszeniem nie mówiąc o chwastach rosnących wzdłuż krawężników na ulicach z kostki. To step a nie miasto.
 
#15 Wow 2026-05-28 16:14
Ale odjechał :(
 
#16 mirek 2026-05-28 16:39
a mi Jacek pasował. Dzięki niemu MZO rozkwitło.
 
#17 Brrr 2026-05-29 06:58
Mniej gadać, więcej robić szefowie, krzaczory zasłaniają wjazdy na drogi i nic nie robicie a po drugie MZZ winien zajmować się zielenią ! Pilnować miejskich terenów a usługi sobie odpuścić, gdyż mało ludzi zatrudniacie.
Na spacer zapraszam, na miasto!
 
#18 Ela 2026-05-29 07:32
Świetnie, należy zacząć od zakupu maluch śmietników i gęstego rozstawienia ich po calym miescie-wtedy bedzie znacznie mniej sprzątania
 
#19 Mar 2026-05-29 09:45
Partyniactwo nadal istnieje, Pan Karmiński "wszytko wiedzący" na każdym stanowisku
 
#20 Leszczynianka 2026-05-29 10:19
Pod rządami nowego Prezesa MZZ miasto jest zadbane. Wykoszone są trawniki wzdłuz ul.Kakolewskiej czego kiedyś nie mozna było się doprosić. W parkach miejskich jest zadbana roślinność a trawa wykoszona. Na plantach wycięto stare krzaki. Szkoda,że w covidzie zlikwidowano sporo ławek na plantach na odcinku Unii Europejskiej a lasem. Moze da się postawić nowe ławki.
 
#21 Jan 2026-05-29 12:50
Urzędnicy słynnego na całą Polskę urzędu miasta w Lesznie już za miesiąc będą pracować o godzinę krócej. Ciekawe czy pracownicy mniej słynnego MZZ również tak będą pracować ? Ciekawe ile na ten rok zaplanowali sobie podwyżek i nagród za wyrwane rękawy z powodu nawału pracy ?
 
#22 do kom.21 2026-05-29 14:48
Przecież już pracują 1 godz. krócej.
 
#23 x 2026-05-29 15:28
Jeszcze raz usłyszę coś o skróceniu czasu pracy Urzędników to mnie jasny sz...g trafi ! Zlikwidować ten patologiczny pomysł i obniżyć im o 50 % pensje . Dziamski do Dymisji !!!! niech już lepiej w kinie siedzi
 
#24 00.. 2026-05-29 15:32
Urzędnicy gorsi niż Aktorzy. Bo aktorom Zus mamy zasponsorować dzięki Minister KO , a Urzędnikom Finansujemy kosmicznie wysokie Pensje i Zus !
 
#25 jaka 2026-05-30 10:59
a to te firmy też będą miały skrócony czas pracy jak cały urząd miejski? Wstyd. Liczę że PiS doprowadzi po Krakowie do referendum i damy wyraz sprzeciwu wobec kolesiostwa które miało zostać zlikwidowane. Cały czas tylko nowe firmy powstają, które jakimś trafem od razu wygrywają przetargi lub podpisują umowy bezpośrednio z Miastem. Nie po to każdy głosował na obecną władzę żeby było gorzej niż wcześniej. Panowie z PiSu weźcie się za robote i zmieńcie władze bo ludzie pójdą w waszą stronę jak obiecanie wycofanie skróconego czasu pracy w urzędzie, obniżenie kosztów odbioru odpadów.. zmniejszenie ilości osób zasiadających w spółkach, obniżenie opłat... no i oczywiście wyjście z KZGRL oraz przeprowadzenie śledztwa dlaczego Leszno rozebrało MZO...
reklama

Dodaj komentarz

Wpisz imię

Twój komentarz

Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
Wyślij komentarz
 
reklama
bigamous