Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
Odzyskaj hasło       Przypomnij login       Zarejestruj

Inne z Ulica/Polityka i Samorządność

132 wyświetleń
4243 wyświetleń
4779 wyświetleń
3987 wyświetleń
5771 wyświetleń
6409 wyświetleń
6060 wyświetleń

Ulica

WypadkiInneHistoriaSondaKulturaNaturaLubię to LesznoZdrowieRekreacjaPolityka i SamorządnośćTeatr - kabaret - widowiskaŚwiąteczneZ lotu ptakaPożary, StrażPolicja, NiebezpieczeństwoDrogi, inwestycje, biznesWojsko, BezpieczeństwoWOŚPEpidemiaPowodzie, susze, śnieg, wichury, szkody, awarieFestyny, PrzemarszeLeszczyniacy 100-LeciaPomagamy UkrainieZgromadzenia, Manifestacje, ProtestyReligia, Kościół

Taniec

JumpstyleGrupyCheerleaderkiMażoretkiBreak dance/Hip hopNaukaBaletTowarzyskiBale i zabawy

Extreme

ParkourBungeeRekordyFreerunPark linowyInneLandkitingSpadochroniarzeParalotnieMorsyNurkowanieSkateplazaLotnicze

Audycje

RadioPromocja i reklamaPoradnikiFilmChef vs SzefSpotkania w RatuszowejTelewizja, Blogi

Motoryzacja

QuadyMotocykleSamochody4x4KolejTraktory i maszyny

Szkoła

PrzedszkoleCodzienność:)Twórcze odlotyZjazdy i wspomnieniaInauguracje, Absolutoria, OtwarciaStudniówki, Połowinki, Zabawy absolwentówWakacje, Ferie

Muzyka

TeledyskiKoncertyStudyjneClubbingMam talentWywiady i inneŚwiąteczneLudowa, Chóry, Orkiestry

Sport

BiegiPiłka nożnaFutsalRoweroweLotniczeKoszykówkaZimoweFootbagPiłka ręcznaKonneWodneFreestyle FootballSiatkówkaSzermierkaWalkiSzachyLekkoatletykaInneTriathlonMotoryzacjaTenisFutbol amerykańskiPetanqueKręgleBoks, MMASpeedrowerStrzelectwo

Moda i uroda

ModaWizażFryzjerstwoMissFitness

Podróże

W krajuZa granicąPozdrowienia

Żużel

2026202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062000-19912005-20011990 i starszeKibice

Zwierzęta

WystawyTresuraInne

Radio

Temat dla reporteraMagazyn SportowyO tym się mówi

Wędkarstwo

ZawodyOkazyMetody

Elektryczne autobusy w MZK Leszno

Opis
27 maja 2026, Radio Elka Leszno.
reporter: Jarek Adamek
Link do artykułu: https://elka.pl/content/view/130199/80/


Ocena: 3.4 (5 głosów)


Komentarze (62)  

 
#1 mieszkaniec Leszna 2026-05-27 13:42
Pytam się panie Rusiecki ile wynosi w tej chwili zadłużenie miasta Leszna ? Czy pan też chce aby mieszkańcy Leszna pana odwołali z funkcji prezydenta Leszna w referendum ???
 
#2 Max 2026-05-27 13:43
Miasta, które kupiły wcześnie to badziewie, już płaczą i płacą. Droga eksploatacja, wysokie koś,ty napraw, słabe zasięgi. Zimą w środku zimno i muszą zjechać z trasy na doładowanie. Pełowska POprawność, Zielony Dziad.
 
#3 Mieszkaniec 2026-05-27 13:52
Komu to potrzebne ?
 
#4 Fredziu 2026-05-27 14:04
Ciekawe po ile teraz będą bilety.
 
#5 no cóż 2026-05-27 14:13
to teraz czekamy na informację o pożarach tych pojazdów
 
#6 Bolo2 2026-05-27 14:24
Niemcy wracają do diesla. Ale my musimy być postępowi i ratować planetę.
 
#7 rocznik 72 2026-05-27 14:30
Czy koś może wie z mieszkańców Leszna gdzie w moim wieku 54 wiosny można zagrać w ping ponga w Lesznie ?
 
#8 Czyli Leszno stać...-ale czy za swoje? 2026-05-27 14:44
Czy może stać za nasze ( mieszkańców) podatki....?
 
#9 dd 2026-05-27 14:47
Wszystko super, tylko czy jest nam to potrzebne? Miasto zadłużone, a korzystających z MZK mało... Nie można było wybrać tańszej opcji?
 
#10 do 7 2026-05-27 14:50
Na Osiedlu Jana Ostroroga są betonowe stoły. Pozdrawiam
 
#11 LEON 2026-05-27 14:56
Po co takie duze autobusy,dla komunikacji w miescie LESZNO,beda wozic powietrze,kogos dobrze po....lo,widze co sie dzieje w moim miescie,przegub owy autobus wiezie 2-3 osoby,lub jedzie pusty.
 
#12 Xzz 2026-05-27 14:58
Lepiej by kierowcą dorzucili do tych ochłapów co tam zarabiają
 
#13 Praxi 2026-05-27 15:00
Fajnie się bawią za pożyczki które muszę obywatele spłacać. Idea ekologii może jest i ważna ale nie za pożyczone tylko powinna być za zarobione pieniądze. Nadciąga niewolnictwo ekonomiczne ale nikt póki co się nie przejmuje.
 
#14 mechanik 2026-05-27 15:09
Czy ktoś z państwa ma wyobraźnię ile za 5 lat będzie kosztowała wymiana baterii w tych autobusach ?!
 
#15 kiedy referendum? 2026-05-27 15:13
Jestem ciekawy...
 
#16 w 2026-05-27 15:14
Gdyby nie kredyty to bym mieszkał w bloku i narzekał, że wszystko źle.
Gdyby nie kredyty to nie byłoby Galerii Leszno, drogi S5 itd., tak działa gospodarka. Ludzie więcej optymizmu.
 
#17 Ecik 2026-05-27 15:20
Autobusy elektryki jak najbardziej. Osobówki bym nie kupił.
 
#18 antyPOPiS 2026-05-27 15:22
Pycha kroczy przed upadkiem. Taniiijo, to już było...
 
#19 Polo Prawica 2026-05-27 15:37
Oby nie trafiły z tej służby na emeryturę równie szybko jak milicjanci.
 
#20 edi 2026-05-27 15:48
Poznania nic nie przebije kupic Niemiecki zlom ktory do niczego sie nie nadaje - kryminal to malo powiedziane
 
#21 sprawiedliwy 2026-05-27 15:51
Do 2. Ten sam zielony ład który Mateuszek Kłamczuszek podpisywał.
 
#22 IRA 2026-05-27 16:08
Bawią się jak dzieci Cinkowska daje na przygłupy Jasia kapele 60 tys by promował aborcję, Leszno też uczestniczy w zabawie jaka promuje tusk zadłużać ile się da i w oczy się śmiać razem z kapelanem do kom 1 może by warto to uczynić bo za chwilę nie będzie co zbierać gonić, aż iskry będą się spać!!
 
#23 Praca organiczna,wielkopolska gospodarnośc i takie tam 2026-05-27 16:13
Firma Solaris Bus & Coach została sprzedana we wrześniu 2018 roku. Nabywcą 100% udziałów polskiego producenta autobusów stała się hiszpańska grupa kolejowa CAF (Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles)


Decyzja o sprzedaży była podyktowana potrzebą pozyskania silnego partnera, który sfinansuje kosztowny rozwój firmy oraz jej wejście na wyższy poziom produkcyjny w obliczu rosnącej liczby zamówień. Obecnie Solaris niezmiennie produkuje swoje pojazdy w Polsce (w zakładach w Bolechowie), będąc częścią Grupy CAF


Nie wiem jak wy?
Ale ja nie pojmuję logiki wyzbywania się własności w imię podwyższenia poziomu.

Co z tego, że będzie wysoki poziom gdy nic nie będzie nasze?
Czyste toalety w pociągach fajnie.
Ale my będziemy je sprzątać.
A nawet zniżki na przejazdy nie będziemy mieli.
Taka to logika jakby.
 
#24 MARCEL 2026-05-27 16:16
do 16 BO NAJLEPIEJ SIE ZADŁUŻYĆ I BYĆ KOGOŚ NIEWOLNIKIEM
 
#25 taka prawda 2026-05-27 16:19
Bezrobocie w Polsce rośnie ,czyli obecny premier to premier bezrobocia ,z usmiechem.
 
#26 Lucky 2026-05-27 16:43
Panie Dyrektorze Jacku dlaczego nie było Pana Borowiaka przecież razem o nie walczyliscie. Więc ten Pana następca zapomniał o najważniejszych osobach. Wcale mnie to nie dziwi
 
#27 Słoneczko o 2026-05-27 17:00
Teraz narzekacie na pożyczki?
Trzeba było na PiS głosować.
To by UE fundusz odbudowy zagranicznego kapitału nadal blokowała a tak odsetki i kredyt na waszych barkach. A Odra nieuregulowana!


Intensywne prace regulacyjne trwały od XVIII do XX wieku. Polegały na prostowaniu meandrów i budowie przekopów, co skróciło rzekę z ponad 1000 km do około 850 km.


Odchodzi się od ciężkiej regulacji transportowej na rzecz ochrony przyrody. Działania Ministerstwa Klimatu i Środowiska skupiają się na odsalaniu wód, walce ze złotą algą oraz renaturyzacji rzeki.


Żegluga śródlądowa (transport rzeczny) jest uznawana za najbardziej ekologiczną formę transportu wodnego, szczególnie w przeliczeniu na tonokilometr przewożonego ładunku. Charakteryzuje się ona najniższą emisją gazów cieplarnianych oraz najwyższą efektywnością energetyczną spośród wszystkich tradycyjnych gałęzi transportu towarowego.


Niska emisja CO‚: Typowy zestaw rzeczny emituje nawet do czterech razy mniej dwutlenku węgla na tonę ładunku niż samochody ciężarowe.

Wysoka ładowność: Jedna barka rzeczna może zastąpić od kilkudziesięciu do ponad stu samochodów ciężarowych, co drastycznie zmniejsza zatłoczenie dróg.Małe zużycie energii: Przełamywanie oporu wody przy niskich prędkościach wymaga znacznie mniej energii niż transport drogowy czy lotniczy.Brak hałasu i pyłów: Statki rzeczne generują minimalny hałas i nie emitują pyłów pochodzących ze ścierania opon czy klocków hamulcowych.Długa żywotność: Kadłuby i silniki jednostek pływających eksploatuje się znacznie dłużej niż flotę samochodową.



A ktoś kiedyś napisał:
Polacy nie gęsi swój rozum mają?
Czy może tylko język?
Pamięta ktoś?

Tak se jde przez Polskę w poniedziałek a wszystkie wiatraki w horągiewkę!
Strajk czy co?
 
#28 do kom.16 2026-05-27 17:12
Widać, że Urzędnik. Całe życie żyjesz z pracy innych ludzi. Nie masz pojęcia o zarabianiu i oszczędzaniu - pieniądze ze ściany się pobiera..?, więc skończ te brednie i weź się do roboty , bo z takim tokiem myślenia to Drugą Grecję stworzycie.
 
#29 p 2026-05-27 17:13
Humaniści u Władzy ! Klęska i Upadek Miasta
 
#30 aa 2026-05-27 17:16
Kiedy Wynagrodzenia swoje obniżycie i w Urzędach ? Temat Priorytet i nie do ustąpienia! Chcemy widzieć Bilans Miasta Leszna . Szczegółowe wyliczenie wydatków.
 
#31 365 2026-05-27 17:20
Za mało pożarów jest ? Ktoś znowu nam buble wciska , czy Tusk ma zadanie do wykonania? Bo żadne miasto nie jest zadowolone z tych autobusów.
 
#32 Leszczyniak 2026-05-27 17:23
To od kiedy darmowe przejazdy?
Chociaż wątpię, czy nawet to zachęci do korzystania z komunikacji w Lesznie skoro Leszno nie jest skomunikowane jak należy.
Jak dojechać komunikacją np z Gronowa na osiedle Przyjaźni albo do szpitala i jak w godzinach popołudniowych dostać się do Zaborowa?
 
#33 rocznik 72 2026-05-27 17:38
Do kom.10 Te betonowe stoły to widzę prosto z okna i były kupione od mojego kolegi ojca ( co takie rzeczy z betonu robi ) z Wilkowic gdybyś nie wiedział . Pozdrawiam z Ostroroga .
 
#34 a jak przyszły piątek? 2026-05-27 17:52
Jak będzie wyglądała komunikacja miejska w przyszły roboczy piątek 5 czerwca? Laba razem z lokalną, leszczyńską samorządową biurokracją?
 
#35 Jaro 2026-05-27 17:53
Dzisiejszy artykuł powinien zaczynać się od słów PANIE ŁUKASZU PANIE JACKU DZIÊKUJEMY!!!
 
#36 Obywatel 2026-05-27 17:56
Bardzo dobre i co najważniejsze polskie autobusy jeżdżą w Kanadzie a to kraj z zimnym klimatem i spisują się super , czyli propaganda Czarka to oze- sroze to odpowiedź na wszystko z czym się pis nie zgadza a Czarnek sam ma panele słoneczne na dachu...i kto tu kłamie ?
 
#37 zolo 2026-05-27 17:56
Mycie szyb w gratisie, czy w pakiecie
 
#38 darmowa komunikacja 2026-05-27 17:56
Rusiecki: darmowa komunikacja, połowę tańsze żłobki
https://elka.pl/content/view/90396/80/
 
#39 eko skura 2026-05-27 18:05
Autobusy elektryczne czyli darmowym prądem napędzane. Taka jest logika posłów lewicy więc o ile Rozumiem bilety zostają zniesione w imię eko
 
#40 Obserwator 2026-05-27 18:17
Projekt powstawał za rządów Prezydenta Borowiaka i moim zdaniem powinien zostać zaproszony przez obecne kierownictwo MZK lub przez obecnego Prezydenta. Szkoda, że tak się nie stało, to jest przykre.
 
#41 pytania 2026-05-27 18:24
Czy będzie instrukcja co robić w razie pożaru takiego autobusu elektrycznego? Czy drzwi wtedy same się otworzą?
 
#42 l 2026-05-27 18:42
a prąd za darmo ?
 
#43 Haja 2026-05-27 19:23
Ważne że był aktualny emeryt Stefan i jego następca z PO
 
#44 Robb 2026-05-27 19:38
Co tam robił Domagała!!! Ja pitolę nie jest mu wstyd!!!
 
#45 do 41 2026-05-27 20:06
nie nie otworzą się gdyż wszystkie systemy padną po prostu Cię tam autobus w środku upiecze
 
#46 x 2026-05-27 20:18
Dlaczego świecka spółka miejska ściągnęła przedstawiciela organizacji religijnej, żeby pochlapał wodą publiczne pojazdy? Czy zrobił to za darmo czy pobrał wynagrodzenie?
 
#47 ja 2026-05-27 20:45
Czy bilet za gotówkę kupię?
 
#48 Pan 2026-05-27 20:51
Dobrze że przyszły dyrektor załatwił nożyczki a nie tak jak wczoraj na porodówce jedne pary zabrakło i gość musiał stać z boku.
 
#49 X 2026-05-27 22:08
Czy to warte przecinania wstegi lub wstążki ?
Tak jak roznoszenie bukietów po butikach ?!?
Nie rozumiem takiej strategi ;(
 
#50 Do 32 2026-05-27 22:14
Gronowo to bogacze kazdy po 3 samochody pod naszymi blokami stawia to po co ci MZK?
 
#51 Lolowek 2026-05-28 00:30
Kom. 16 a tara jesteś robolem banku. Nie mieszaj inwestycji z domkiem.
 
#52 M 2026-05-28 05:29
No to teraz pół roku spokoju a potem zaczną się prawdziwe problemy o których porządne disle nigdy nie słyszały.
 
#53 M 2026-05-28 05:32
W uzupełnieniu: kiedyś z hałasem walczono, teraz imituje się go sztucznie więc tylko idio... mogą zwiedzić, że świat idzie w dobrym kierunku.
 
#54 Lechu 2026-05-28 06:06
Do kom 47 chwilowy emerytowany dyrektor zabronił
 
#55 abc 2026-05-28 10:08
Nieaktualne informacje na stronie MZK. Nie ma biletów w sklepiku na Asyżu i prawdopodobnie już nie będzie.
 
#56 do kom 50 2026-05-28 10:09
Zdziwiona/y? Gdyby komunikacja była faktycznie komunikacją te samochody byłyby zbędne.
 
#57 już jeżdżą 2026-05-28 14:48
Autobusy już jeżdżą- cichutkie, klimatyzacja włączona, wygodne siedzenia i miły pan kierowca. SUPER!
 
#58 Maria 2026-05-28 21:37
Też już jechałam w środę linią nr 8, łał nie było, siedzenie za kierowcą bardzo nie wygodne do wsiadania /bardzo wysoki stopień/. a tych stopni w tym Solarisie aż trzy, tylko się dobrze trzeba trzymać przy wysiadaniu, bo można z trzeciego stopnia zaliczyć niezły upadek.
 
#59 Monika 2026-05-29 11:48
Prawda jest taka, że generalnie rzecz biorąc, to tak ogólnie, w sumie powiedziałabym, ale też z drugiej strony należy też wziąć pod uwagę, że to zależy.
 
#60 @58 2026-05-29 11:49
Przeczytałem "za kierownicą" i myślałem, że byłaś bus driverem
 
#61 Ha ha 2026-05-30 12:25
Chwalą się za coś nie zrobili. Taka to władza w Lesznie. Tylko uśmiechy na twarzy.
 
#62 Miszczu 2026-05-30 17:43
To teraz czas na obniżkę biletów albo może darmowe autobusy.
reklama

Dodaj komentarz

Wpisz imię

Twój komentarz

Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
Wyślij komentarz
 
reklama
bigamous