Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
Odzyskaj hasło       Przypomnij login       Zarejestruj

Inne z Ulica/Zdrowie

3154 wyświetleń
3143 wyświetleń
3427 wyświetleń
4326 wyświetleń
40738 wyświetleń
3520 wyświetleń
4775 wyświetleń
3739 wyświetleń

Ulica

WypadkiInneHistoriaSondaKulturaNaturaLubię to LesznoZdrowieRekreacjaPolityka i SamorządnośćTeatr - kabaret - widowiskaŚwiąteczneZ lotu ptakaPożary, StrażPolicja, NiebezpieczeństwoDrogi, inwestycje, biznesWojsko, BezpieczeństwoWOŚPEpidemiaPowodzie, susze, śnieg, wichury, szkody, awarieFestyny, PrzemarszeLeszczyniacy 100-LeciaPomagamy UkrainieZgromadzenia, Manifestacje, ProtestyReligia, Kościół

Taniec

JumpstyleGrupyCheerleaderkiMażoretkiBreak dance/Hip hopNaukaBaletTowarzyskiBale i zabawy

Extreme

ParkourBungeeRekordyFreerunPark linowyInneLandkitingSpadochroniarzeParalotnieMorsyNurkowanieSkateplazaLotnicze

Audycje

RadioPromocja i reklamaPoradnikiFilmChef vs SzefSpotkania w RatuszowejTelewizja, Blogi

Motoryzacja

QuadyMotocykleSamochody4x4KolejTraktory i maszyny

Szkoła

PrzedszkoleCodzienność:)Twórcze odlotyZjazdy i wspomnieniaInauguracje, Absolutoria, OtwarciaStudniówki, Połowinki, Zabawy absolwentówWakacje, Ferie

Muzyka

TeledyskiKoncertyStudyjneClubbingMam talentWywiady i inneŚwiąteczneLudowa, Chóry, Orkiestry

Sport

BiegiPiłka nożnaFutsalRoweroweLotniczeKoszykówkaZimoweFootbagPiłka ręcznaKonneWodneFreestyle FootballSiatkówkaSzermierkaWalkiSzachyLekkoatletykaInneTriathlonMotoryzacjaTenisFutbol amerykańskiPetanqueKręgleBoks, MMASpeedrowerStrzelectwo

Moda i uroda

ModaWizażFryzjerstwoMissFitness

Podróże

W krajuZa granicąPozdrowienia

Żużel

2026202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062000-19912005-20011990 i starszeKibice

Zwierzęta

WystawyTresuraInne

Radio

Temat dla reporteraMagazyn SportowyO tym się mówi

Wędkarstwo

ZawodyOkazyMetody

Jak rozpoznać, że dziecko jest naprawdę chore? - Lekarze zapraszają na spotkanie 9 czerwca

Opis
2 czerwca 2026, Radio Elka Leszno.
Jak rozpoznać, kiedy chore dziecko wymaga pilnej konsultacji, a kiedy wystarczy spokój i obserwacja? Dlaczego wady wzroku u dzieci często przez lata pozostają niezauważone? O tym porozmawiamy z przedstawicielami nowo powstałego leszczyńskiego stowarzyszenia Medici Integri. Dr Agata Stodolska-Nowak i Damian Matusiak opowiedzą także o bezpłatnym spotkaniu dla rodziców i wszystkich zainteresowanych zdrowiem najmłodszych, które odbędzie się już 9 czerwca - a kiedy i gdzie - tego dowiecie słuchając dzisiejszej audycji o z cyklu "O tym się mówi".
Link do artykułu: https://elka.pl/content/view/130289/80/


Ocena: 3.3 (9 głosów)


Komentarze (23)  

 
#1 faktycznycel? 2026-06-02 13:25
A czy lekarze zakładający z jakiegoś powodu stowarzyszenia, fundacje... będą sponsorować leczenie tych dzieci w sytuacji chorób przewlekłych i zagrażających życiu? Czy słyszymy o tym, że lekarze sponsorują leczenie chorób? Wymyślone co roku odbieranie obecnie 1,5 procent podatku czemu sprzyja?
 
#2 XXL 2026-06-02 13:50
Może warto pomyśleć o starszych osobach w tym naszym mieście Lesznie, gdzie mają trudności w dostaniu się do wielu specjalistów, np.dermatologa,oku listy, kardiologa. Starsze osoby nie mają już tyle sił by podróżować po okolicy, czy województwie w poszukiwaniu lekarzy.
 
#3 Hehee 2026-06-02 13:59
Lekarz w trosce o zdrowie pacjenta!! hahaha dobre 
 
#4 Zbychu 2026-06-02 14:06
ZRÓBMY REFERENDUM JAK W KRAKOWIE
 
#5 Polo Prawica 2026-06-02 14:26
Moim zdaniem bogaty biednego nie zrozumie.
Aczkolwiek jestem za dialogiem społecznym tak jak twórca
PROFESORA WICZURA.
 
#6 Hahaha 2026-06-02 14:27
Lekarz w trosce o zdrowie pacjenta, i to jeszcze pro bono! W Lesznie! Hahaha!!!
 
#7 jak najdalej 2026-06-02 14:46
Jak najdalej od MPEC-u, spni mieszkaniowych, KZGRL i lekarskich stowarzyszeń. Czują publiczny piniondz?
 
#8 Urszula Chudak 2026-06-02 14:59
Z wielką ciekawością odsłuchałam całej rozmowy. Kapelusz z głowy za inicjatywę powołania Stowarzyszenia. Najbardziej podobało mi się stwierdzenie Pani Doktor - "Chcemy zaprzyjaźnić się z pacjentami i ich rodzinami". My pacjenci, chcemy dokładnie tego samego, bo to oznacza między innymi empatię. Trzymamy kciuki za powodzenie Państwa tych szlachetnych działań. Skoro o lekarzach mowa. 3 grudnia ubiegłego roku, ukazał się kolejny odcinek "Kwiatków polskich". Mowa w nim była o bardzo wyjątkowym lekarzu i wyjątkowym oddziale - paliatywnym i możliwości odwiedzin na nim chorych przez ich czworonożnych przyjaciół. Tym wyjątkowym lekarzem jest szef kliniki paliatywnej dr. hab. n. med. Tomasz Dzierżanowski. Zachęcam do odszukania w sieci tego odcinka. Od razu uprzedzam, bez chusteczki na łzy i ciarów na plecach, nie da się tego obejrzeć.
 
#9 oc 2026-06-02 15:17
Przecież tych pierwszych dwóch akapitów nie da się czytać. Kto sponsoruje to spotkanie w ILO? Jaki dostęp do pediatrów po południu, do godziny 18.00 mają pracujący rodzice? Jak długo trzeba czekać na wizytę u pediatry?

Czy istnieje jakiś związek pomiędzy planowanymi w przyszłym roku szkolnym w szkołach podstawowych powiatu leszczyńskiego badaniami wzroku dzieci i będzie to z budżetu powiatu leszczyńskiego (pani doktor okulistka, pan doktor z Wilkowic?)? Ile to będzie pieniędzy i ile szkół? https://elka.pl/content/view/130032/80/

Co będzie następne finansowane i za ile stowarzyszeniu z publicznych pieniędzy?
 
#10 Pesiu 2026-06-02 15:47
Ta konkretna para zaufania nie wzbudza. Powiedzieć można wszystko, ale w działaniu to ich nie widzimy. Taka forma autopromocji. Nasuwa się pytanie po co? Za ile? Dlaczego. Powiedzmy im stanowcze dziękuję.
 
#11 Marki 2026-06-02 16:32
Niestety ilość negatywnych komentarzy świadczy komu i do czego są potrzebne są takie spotkania, konferencje itp. Myślę, że w to że lekarz zaprzyjaźni się z pacjentem nie ma co wierzyć, lekarz jest od tego żeby leczyć, a nie się przyjaźnić i na tym ta dwójka lekarzy musi się skupić. A show to w MasterChefie można robić.
 
#12 Hb 2026-06-02 17:23
Ludziom potrzebni są lekarze z powołania żeby leczyli a nie edukowali przede wszystkim nie czekać dwa lata do specjalisty
 
#13 M 2026-06-02 18:25
Chcą działać na rzecz mieszkańców? Świetnie. Wystarczy zatem wziąć się za leczenie? Bo od lekarskich stowarzyszeń i tzw. społecznictwa zamiast normalnej pracy to ludzie jak dotąd co najmniej biegunki i wymiotów dostają.
 
#14 Powołanie 2026-06-02 18:56
Tadeusz Dołęga-Mostowicz, autor powieści "Profesor Wilczur" oraz "Znachor", zginął na moście lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Do tragicznego zdarzenia doszło 20 września 1939 roku w granicznej miejscowości Kuty nad rzeką Czeremosz

Dołęga-Mostowicz służył wówczas w wojsku jako kapral i odpowiadał za zaopatrzenie. Zginął w trakcie organizowania transportu chleba dla uchodźców i żołnierzy ewakuujących się przez most graniczny do Rumunii.


Pisarz został zastrzelony z broni maszynowej przez żołnierzy sowieckich, którzy czołgami wjechali do miasteczka po agresji ZSRR na Polskę.



To tak przy okazji. Gdyby ktoś chciał czcić wyzwolenie przez Armię Radziecką
 
#15 do kom 8 2026-06-02 19:26
Dziękuję pani Ulu za podpowiedź, znalazłem ten odcinek. Powiem krótko, siedzę i ryczę jak bóbr, bo też jestem w podobnej sytuacji.
 
#16 o co kaman? 2026-06-02 19:52
Widzę, że tu się rozpisała cała poczekalnia do psychiatryka... Ludzie, czy wy już do końca zwariowaliście? Jaki komunikat wysyłacie lekarzom? Ano taki, że nie życzycie sobie, żeby lekarze organizowali wam coś za darmo... Że doktory to mają was kasować w prywatnym gabinecie, a nie zawracać sobie głowy jakaś profilaktyką, edukacją czy innymi bzdurami. Młodzi, niezmanierowani lekarze zapraszają was na spotkanie, gdzie będzie mowa o zdrowiu waszych dzieci, wnucząt, a wy im z grubej rury, że nie maja tracić czasu... Naprawdę?
 
#17 NIK-u do 17 2026-06-02 21:33
Jacy oni niezmanierowani . Nie wiesz co piszesz. Nie polecam.
 
#18 integracja po nowemu 2026-06-03 09:05
Zaczyna to wyglądać na koło-filię-pomysł po awanturze w WIL i likwidacji oddziału leszczyńskiego. Teraz na nowo będziemy się integrować między sobą i między pacjentami. Na kolejne spotkanie może warto zaprosić nowego szefa bo jak nikt inny potrafił zintegrować środowisko leszczyńskich medyków.
 
#19 Magda 2026-06-03 11:06
Serio, skąd w Was ludzie tyle jadu? Rozumiem, że opieka zdrowotna to nie jest łatwy temat, KAŻDY z nas ma jej coś do zarzucenia...ale żeby w momencie kiedy ktoś wychodzi w kierunku pacjenta z jakąś inicjatywą zaraz psy na nim wieszać? Dajcie sobie i innym trochę więcej pozytywnych emocji, wsparcia, luzu...Organizatorom akcji życzę powodzenia :)
 
#20 odn. 19 2026-06-03 12:28
Przekonamy się. To chyba kwestia czasu. Teraz do okulisty przez stowarzyszenie zamiast unormować przyjmowanie pacjentów na NFZ, jak w innych miastach? Czy pani doktor okulistka przyjmuje na NFZ? Jak długo się czeka u pani doktor na pierwszą wizytę na NFZ? Leszczyńska ochrona/służba zdrowia staje się coraz bardziej prywatna, bez jakichkolwiek skrupułów. Przykładowo w Lesznie nie ma publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) ani publicznych ZOL (Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze) tak, jak w innych miastach małych i dużych. Wszystkie poradnie podstawowej opieki medycznej (lekarze rodzinni) są prywatne, to są prywatne przychodnie. Poza tym w Lesznie jest coraz mniej świadczeń na NFZ i to jest odczuwalne.
 
#21 eskulap 2026-06-03 16:05
Lekarskie porady to nic nie warte usługi, a pieniądze wyciągnięte od pacjentów trafiają do zagranicznych ośrodków wypoczynkowych, podczas ich wypoczynku za granicą.
 
#22 palukse 2026-06-03 16:08
To działanie ma na celu uświadomienie ludziom, że są chorzy i powinni chodzić do lekarza.
 
#23 K19 2026-06-06 22:42
Kolejne stowarzyszenie i kolejne medialne występy. Pacjenci oczekują przede wszystkim lepszego leczenia, a nie następnego koła wzajemnej adoracji dla lekarzy. W czasie gdy ta para udziela wywiadów, prawdziwi lekarze wykonują skomplikowane operacje ratujące życie. Porządni lekarze, których coraz mniej, nie mają czasu na takie bzdety. Autorytet lekarza buduje się kompetencjami i efektami leczenia, a nie obecnością w mediach. Środowisko lekarskie już od dawna nie cieszy się zaufaniem społecznym. Czasy pandemii mocno obnażyły prawdziwe oblicze branży medycznej. Zachłanność i jeszcze raz zachłanność plus traktowanie pacjentów jak plebs.
reklama

Dodaj komentarz

Wpisz imię

Twój komentarz

Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
Wyślij komentarz
 
reklama
bigamous